Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fog fájdalma? Milyen a...

Tömött fog fájdalma? Milyen a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nov 2án tömték a bal felső 6-mat, nov 5 től pedig isiász miatt feküdtem a mai napig, tele tömve gyógyszerekkel. Ma voltam megint tömetni, de az előzőleg tömött fogam CSAK a hidegre érzékeny, és néha beleáll lüktetni. A doki azt mondta, várjunk még vele, nézzük meg, hogy nem rosszabbodik e, mert szerinte a fehér tömés okozza a bajt, és nem kell gyökérkezelni (hacsak nem rosszabbodik). Először is: valakinek volt ilyen? Van, hogy nem kell rá gyógyszer, de van, hogy kell. Ha gyökérkezelni kell, mire számítsak? Sosem voltam olyanon, a novemberi tömésem volt az első, eddig minden fájó fogamat húzták (borzalom volt, hentes volt a körzetis, de hála az égnek ez az új doki sokkal jobb, és nem húzni akar hanem megmenteni amennyire csak lehet a fogaim). Szóval hogy az mennyire fáj, ha gyökérkezeli? Nagyon félek..
2018. dec. 5. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy jó fogorvosnál ha más panaszod nincs vele akkor nem fog fájni. Kellemetlen lesz az injekció, az hogy matatnak, meg a procedúra. Ha gyulladt akkor lehet számítani fájdalomra de túl lehet élni.
2018. dec. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is tömtek múltkor 2őt és sokáig érzékeny volt(kb másfél hónapig), úgyhogy lehet hogy van valami abban amit a doki mond a fehér tömésről.
2018. dec. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát nem tudom. Lehet csak én parázok rá, hajlamos vagyok. Van amikor egyáltalán nem kell gyógyszer, de van amikor jó párat be kell kapkodjak.... Igazság szerint attól félek hogy gyökér kezeli mert ugye alapból én fóbiázok a fogorvostól. Ez az új orvosunk (körzetis) viszont nagyon korrekt. Valahogy töle nem félek annyira. Viszont nem tudom mire számítsunk ha gyökérkezelnének.... Gondolom ha a fognak lenne Baja akkor folyamatosan fájna nem úgy, hogy egyik nap semmi baja a másik nap meg kell gyógyszer?!
2018. dec. 5. 09:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyulladás akkor nem fáj a gyökérkezelés csak néha kellemetlen mikor tisztít meg tágítja a csatornát.
2018. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálásan köszönöm aki írt választ mindenkinek ment a zöld kis kéz 😊 kedden megyek a fogorvoshoz majd írok hogy mi lett belőle.
2018. dec. 7. 10:26
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Mi lett a fogpanaszod vége? Kellett a gyökérkezelés?

2019. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó válaszoló!


Kiderült hogy az előző fogorvosom beletörte a fogamat, amiből egy szilánk bent maradt. Erről nem tudtunk. Az új orvosom viszont rájött, és kivéstük. Azóta semmi panaszom nincsen. Az okozta a tömött fogam fájdalmát is.

2019. aug. 13. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!