Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny gyulladásom van?

Hinimini kérdése:

Fogíny gyulladásom van?

Figyelt kérdés

Arra gyanakszok hogy íny gyulladásom van... duzzanat,és piros az ínyem.. tompa fájdalmat érzek.. fogorvos Január7-lesz :(

A Dalacin segíthet?

Köszönöm A komiikat!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!


2018. dec. 20. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Dalacin semmit nem ér.

Augmentin duo a legjobb.(receptes)

De ez erős antibiotikum feleslegesen ne szedd.

Próbálkozz először a Corsodiylal tescoban is lehet kapni vagy a nagyobb hiperekbe drogériákba.

2018. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Augmentint től rosszul vagyok nem tudom szedni :(
2018. dec. 20. 10:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor marad a dalacin de nekem speciel nem vált be.

Cataflam is jo gyulladás csökkentő.

2018. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van neked Dalacinod? Ez is és az Augmentin is antibiotikum, mely csak vényre adható ki, ami azt jelenti, hogy csak indokolt esetben írják fel, ha az orvos okot ad rá. Nálunk még a háziorvos sem ír fel ilyesmit fogászati probléma esetén, el kell menni fogorvoshoz és ô eldönti, van e rá szükség. Sima ínygyulladásra egyébként nem írnak antibiotikumot, a gyulladást kivàltó tényezőt kell eliminálni, ami általában lepedék, fogkő, esetleg ha te valójában ínygyulladás alatt konkrétan vmi gennyes folyamatot értesz (pl tàlyog), akkor ott is az eredetét kell kideríteni és állapottól függően kaphatsz gyógyszert.

A Dalacin egyébként az Augmentin “alternatívája”, általábn penicillin érzékenység esetén merül fel, hogy Augmentin HELYETT ezt kapja a beteg. Szemben a Cataflammal, ami nem antibiotikum, hanem gyulladás és fájdalomcsökkentő, DE a gyulladást kivàltó tényezőt egyik sem szűnteti meg, esetleg időszakosan csökkenhetnek a panaszaid.

2018. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó kapcsolatok korrupt a világ és ezzel mindent elmondtam.
2018. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Dalacin es az augmentin köszönő viszonyba sincsenek 2 külömböző antibiotikum.

Csak mellékesen ;)

2018. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg el nem jutsz fogorvoshoz, addig öblögessél Corsodyllal, vagy grapefruitmag kivonatos oldattal (én azzal szoktam). Ha ezek sem segítenek, akkor van pl. a Mundisal gél, ezt fogorvos ajánlotta nekem egyszer, a fájó ínyre kell kenni, ha jól emlékszem, acetilszalicilsav a hatóanyaga, mint az aspirinnak. Vény nélkül kapható volt akkor. Vagy patikus biztos tud ajánlani valami hasonló gélt, ha ez nincs.


Antibiotikumot viszont ne vegyél be saját szakálladra, többet árthat, mint segít, ha peched van.

2018. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os! Csak mellékesen, nem írtam én ennek az ellenkezőjét ;) úgy érzem azzal, hogy azt írtam, hogy “penicillin érzékenység esetén” nagyjából kikövetkeztethető, hogy én magam is két különböző antibiotikumként nyilatkozom róla.
2018. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!