Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzot szeretnék!...

Márkó25 kérdése:

Fogszabályzot szeretnék! Valaki felvilágositást adni hogy mukodik ez?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és eldontottem hogy szeretnék a fogaimmal foglalkozni mert nagyon zavar engem ez onbizalmam is teljesen elveszi! szuleimnek nem volt pénze rá iletve leszarták igy magamnak kel most gyujtottem ossze rá a pénzt és bele szeretnék fogni ! tudnátok esetleg segiteni!
2019. jan. 2. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem eleg regen volt fogszabalyzom. Akkor ugy mukodott, hogy elmentunk sztk-ba ahol a fogszabalyzoval foglalkozo doktorno rendelt. Elmondtuk, hogy szeretnenk ha szep lenne a fogam es elkeszitette a mintat a fogamrol aztan ratette a fogszabalyzot, havonta visszajartam ellenorzesre. 2 evig volt rajtam. Nekem anno also-felso kerult 60ezerbe.
2019. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én magánorvoshoz mentem. Először felmérték a fogaim állapotát, csináltak röntgent, fényképet, lenyomatot a fogsoromról. Aztán kidolgozta az orvos a kezelési tervet. Következő alkalommal a felső fogsoromra tette fel a fogszabályzót, egy hónap múlva az alsóra. Havonta kellett mennem, ilyenkor mindig húzott a dróton. Legelső éjszaka, mikor még csak a felső fogsoromra tette fel, alig tudtam aludni, de aztán jobb lett:) Kaptam mindenféle speciális fogkefét és mindig kiválaszthattam hogy milyen színű gumit kérek a kis tappancsokra.

Összességében megérte, gyönyörűek a fogaim, 1 és negyed év után le is vették a készüléket. Most már csak egy műanyag fogszabályzót kell hordanom éjszakánként, illetve az alsó fogaimon, az első négyen egy drót van, így nem "vándorolnak" vissza a fogaim.

Elég sokba került, alsó-felső együtt majdnem 400000 ft volt+a kontroĺlok,de tényleg szépek lettek a fogaim, és a rendelő váróterme is nagyon barátságos volt, az ott dolgozók. Nekem orvosfóbiám van, ennek ellenére mindig jókedvű és nyugodt voltam, mikor mennem kellett a rendelőbe:)

2019. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat !! :) és felis soroltak neked fogszabikat hogy melyiket szerednéd gondolom meg hát hogy a pénztárcád mennyit enged?
2019. jan. 5. 16:44
 4/4 A kérdező kommentje:
és azt a drotot mikor véget ért a fogszabi amit ragasztottak annak meddig kel fentlenni?
2019. jan. 5. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!