Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nincs pénzem magánorvosra, a...

Nincs pénzem magánorvosra, a körzeti fogorvoson kívül nem tudnak TB alapon ellátni sehol?

Figyelt kérdés
Van néhány szuvasodó fogam (sajnos nagyon könnyen romlanak), de nincs pénzem 15-25 ezres fogtömésekre. A körzeti fogorvoshoz hiába mentem, még fogkövet se volt hajlandó leszedni, a fogszuvasodásaimmal nem foglalkozott, elküldött azzal, hogy nem szabályosak a fogaim (az egyik szemfogam nem illeszik rendesen a fogívbe), menjek inkább a SOTE-ra és szabályoztassam... Fogat tömetni mentem, ehelyett bunkó stílusban azt kritizálta, hogy miért nem volt fogszabályzóm gyerekként, csináltassam meg, különben is, "biztos van rá pénzem"... Ezek után elmentem a kerületi sztk-ban egy másik orvoshoz, de ott az asszisztensnő nem adott időpontot se, mert körzetileg nem hozzá, hanem ehhez a másikhoz tartozom. Mit csináljak? Tényleg nem mehetek máshoz TB alapon?
2019. jan. 7. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Tényleg nem mehetek máshoz TB alapon?"


Tényleg nem. Ha csak önként be nem vállal. Valamikor se mehettél. Kár ez a műfelháborodás.

2019. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta a doki, hogy menj el a sotéra, akkor menj el a sotéra. Ott nem csak szabályozni tudnak, hanem tömni is.

Nálunk is ilyen a körzeti, a János kórházba zavart át (pesti belső kerületből...), hogy a bölcsességfogam is problémás, ő ahhoz nem nyúl, szájsebészet. Úgyhogy sima töméssel és egyébbel is ott foglalkozott egy fiatal doktornő, aki be tudott vállalni, hogy akkor ne is fussam a köröket nálunk.

2019. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fogszabályzási részre küldött... Ha nem akarok szabályoztatni most (ahogy említettem: nincs ennyi pénzem), megcsinálják csak a fogtöméseim ott? Nem a rosszul álló fogammal van problémám, hanem olyanokkal, amik szabályosan állnak.
2019. jan. 7. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Értettem, hogy oda küldött, de a sote ezen része is fogászat végül is, ha megmondod, hogy nem látott el a körzeti, nem hiszem, hogy elzavarnak...

Másik verzió, hogy kivárod a hétvégét, vagy valamelyik estét, és elbattyogsz a klinikákhoz, hogy ügyeletre mész, mert jajjdenagyonfáj. Mondjuk szerintem az ugyanaz helyileg, mármint az is sote. :) De az oktatókórházban tutira ellátnak, az városi lefedettség. Nem voltam még ott, az ügyelet tudom, hogy ott van, de tutira van sima rendelési idejük is...

2019. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg másik kerületi fogvorsot. Legalább is pesten 2 közül lehet választani.
2019. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!