Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Van egy immumrendszer rendellenességem ami most a fogaimat támadta meg ezért ki kell gyökérkezelni az összes fogamat. Már egy pár darab ki van és azt mondta az orvos nem ehetek olyat amit rágni kell csak pépeset! Ha koronát húzatok rá az összesre akkor ugyan úgy rendesen fogok tudni vele enni?
2019. jan. 16. 01:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve miatta. 17 éves vagyok és lány
2019. jan. 16. 01:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvost kérdezd meg, ő tud biztos választ adni rá. DE nem értek én ehez 18 évesen én csak fúráson voltam :P De szerintem egy korona ezen nem javít, végülis az rá kerül a fogra, a "gyökérhez" pedig semmi köze, mert hát gondolj bele, ennyi erővel gumit is rakhatsz a fogadra, attól még ott van valami és ha "kemény" ér hozzá ugyan úgy nyomni fogja, hatással lesz a fogadra nyomás kerül és hát ja.. Szerintem igy a logikus.. De nem akarlak fszsággal etetni kérdezd meg az orvost, itt bárki irhat akármit, az orvos pedig ezzel foglalkozik és tutira nem hazudik :) Az a leg biztosabb. Remélem azért nem vagy elkeseredve, kezeltetve lesz és minden jó lesz ;)
2019. jan. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk igy marad es nem eszek mondjuk kemenyt (pl.leves,krumplipure,tejbegriz) akkor attol nem torik le ugye? Birni fogja? Penteken megyek ujra az orvoshoz
2019. jan. 16. 05:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sok tapasztalatom van fogas kérdésekben, 6 gyökérkezelt fog és koronám is van.

Ha rákerült a végleges korona ugyanúgy ehetsz mindent mint eddig nyugi :) Csak a kezelések alatt kell nagyon vigyázni amíg nincs rajta korona.

2019. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval a kettes válaszoló amit írt az egy az egyben nem igaz (de jó neki, hogy nincs benne a témában én sajnos igen :) )


Nem mindegy egyáltalán, hogy mi fedi a gyökeret ideiglenes tömés, végleges fedőtömés vagy korona. Mert nem a gyökér törik el hanem a fog külvilág felé eső része. Egy olyan fog is eltörhet amiben semmi nincs ha annyira rosszul harapsz rá. Nyilván diót ne törj azért egy gyökérkezelt fogon.

2019. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem jelenleg két fogamat gyökérkezelik egyik sincs befejezve és eszem mindent ami nem extra kemény (húst is eszem).
2019. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!