Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vissza lehet mondani?

Vissza lehet mondani?

Figyelt kérdés

Magán fogorvoshoz járok, még tavaly csiszolta le a fogaimat és kaptam ideiglenes koronát, ami iszonyatosan természetellenes, hatalmasak a fogak, ha alig van kinyitva a szám is làtszik, hogy mű... 2-3 alkalom és berakásra kész a cirkon korona, ami ennél még rosszabbnak ígérkezik!! Ráadásul a rágófogak össze sem érnek teljesen és ahogy a fogorvos szavaiból kivettem ezen nem is igazán akarnak változtatni...


Lehet azt mondani, hogy köszönöm, de inkább elmegyek máshová? 9db fogról van szó, felső bal 3-tól a jobb 6-ig


2019. jan. 29. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen visszamondhatod. A betegnek joga van elutasítani a felkínált kezelést - de ilyenkor alá kell írni egy papírt, hogy elutasítottad és ha probléma van nem az orvos a felelős. Az viszont előfordulhat, hogy az elkészült koronát ki kell fizetni ettől függetlenül.
2019. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A cirkonnal nagyon szépen meg tudják csinálni. Olyan lesz, mint az igazi. Ha nem vagy elégedett színnel, formával, akkor visszaküldik a fogtechnikushoz.

Ha ennyire nem bízol benne, akkor eleve nem vele kellett volna csináltatnod.

Az eddigi munkáját ki kell fizetni.

2019. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Màr kb 98%ban kész van, úgy mondom ezt!

Azért mentem hozzá, mert alapból jó munkát végez, de ez a korona dolog a technikusával nagyon nem működik! Erre soha senki nem mondaná, hogy igazi, pedig direkt azért választottam a cirkont, mert első fogakról van szó. Az összes fog majdnem akkora, mint a szemfogak

2019. jan. 29. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:

De volt minta, próba, nem?

Nekem sem tetszett első alkalommal egyáltalán. Átbeszéltük, változtattak rajta, utána jó lett. Bár mivel ez az első koronám, ezért baromi furcsa volt. Kellett pár hét, mire megszoktam. És annak ellenére, hogy teljesen természetes, van, aki el sem hitte, hogy ez korona, nekem a legelején nagyon természetellenesnek tűnt.

Szerintem beszélj vele, hogy alakítsanak rajta. Mert ha már a végén vagytok, akkor úgy is ki kell fizetni az egészet.

Egyébként a lényeg a kommunikáció, igenis mondd el, merd elmondani, ha nem tetszik. Te vagy a vevő, neked kell elégedettnek lenned. Ne a fogorvosnak meg a fogtechnikusnak tetsszen.

Nekem mondjuk annyi szerencsém volt, hogy a fogorvosom szerint is elsőre a fogtechnikus nem szépen csinálta meg. És ő is javasolta volna azokat a változtatásokat, amiket én mondtam.

2019. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elmondtam, hogy nagyon nagyok, meg hogy nem érnek össze a fogaim hátul, de azt mondta, hogy ennél nem tudnak kisebbet csinálni...

Csak váz próba volt eddig (ezt mutatta meg), ma volt az első alkalom, hogy porcelán is volt rajta

2019. jan. 29. 14:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt már koronám, arról nem lehetett megmondani, hogy az, de egy műtét miatt le kellett szedni és az az orvos már nem vállalta az új elkészítését
2019. jan. 29. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Most akkor porcelán vagy cirkon? Mert nagyon más a kettő. Az előkészítése és a végeredmény is.

Ha a korábbi nem volt nagy, akkor nem lehet azzal a fogtechnikussal dolgozni? Ha a korábbi fogorvos már nem is dolgozik.

2019. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Cirkont kértem, azt mondta az orvos, hogy az csak a váz, arra kerül a porcelán.


Dolgozik a másik orvos, csak nem vállalta a korona elkészítését, mert nem ő kezdte el az egészet és nem szeretik más munkáját folytatni

(Hosszú történet, hogy miért alakult így)

2019. jan. 29. 16:42
 9/9 RockyCellar válasza:

Annyira jó fogorvos csak nem lehet.

Nekem csiszolás után 5 nappal kész volt a porcelán korona és majdnem tökéletes lett

Akkor kellett egy picit csiszolni belőle meg két hét múlva egy nagyon picit és tökéletes

2019. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!