Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalacin antibiotikum. Help?

Dalacin antibiotikum. Help?

Figyelt kérdés

Begyulladt az ínyem, Dalacint kaptam rá, de jövő héten sítamfolyamra megyek. Az első problémám, hogy félek, hogy hasmenést fog okozni, a másik, hogy 8 óránként kell szednem, a síelés közben nem tudom hogyan fogom tudni bevenni, hisz nem hordozhatok magamnál egy üveg vizet...

az utolsó pedig, hogy biztosan fogunk inni, persze nem szeretnék sokat, de egy kicsit igen. Ha szerdáig kell szednem, csütörtökön már ihatok?

18/L



2019. febr. 8. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog hasmenést okozni a Dalacin. Ha mégis, akkor Probiotikum mellé mindenképp. Én nem rég szedtem, jó ha reggel és este beveszed, de mindenképp legyen meg a napi 2x1.

Antibiotikum mellé nem tanácsos inni, ha mégis akarsz, minimálisan

2019. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az elsőnek köszi a választ

a második, még válaszolni sem érdemes...

2019. febr. 8. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hasmenést fiatalokban általában csak hosszabb antibiotikum kúra okoz, de mindenképpen érdemes antibiotikum mellé probiotikumot bevenni, pl. Enterolt.

Síelés, az ultra gáz, ha 8 órán át nem iszol semmit, nem csak antibiotikum, hanem egyéb téren is! Igenis tessék megoldani az ivást! Legrosszabb esetben viszel pénzt és egy hüttében veszel egy teát.

Ívás. A te felelősséged, egy sörtől nem lesz bajod, vagy egy forraltbortól, csak éppen én 18 éves lányt kultúráltan még nem láttam inni...

2019. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-mas

Köszi a választ. Mindenképp beszerzek probiotikumot. Az ivás, természetesen nem lennék 8 órán át víz nélkül. Mindenképp meg fogom oldani, az egészségem megér ennyit.

Az alkohol pedig... lemondtam róla. Én kifejezetten ritkán iszok és általában nem többet 3 felesnél. Szóval tessék, vannak még kulturáltan ivó fiatal csajok is 😃 mégha kevesen is

2019. febr. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!