Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömésnél mit?

Fogtömésnél mit?

Figyelt kérdés
Szóval nem vagyok gyakorlatlan fogorvoshoz járó, az elmúlt hónapokan is sokat voltam tömésen. A kérdésem az lenne hozzáértőktől, hogy elvileg sima(??) tömésnél mi a szöszt nyomkodott fel a fogamba? Olyan erővel nyomott bele valamit, hogy azt hittem az agyamban jön ki. Nem gyökérkezelt. Egy olyan fogamat kezelte, amit egyszár már betömött, de érzékenyég miatt ki kellett bontani, tett bele gyógyszert, de nem zárta vissza, csak most.

2019. febr. 8. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírás alapján valószínűleg üvegionomer cementet rakott bele (ketac molar). Ez az anyag fluoridot ad le, így megerősíti az üreg alján lévő dentint. Akár végleges tömésnek is lehet használni, de ha nagy méretű, akkor érdemes a későbbiekben koronázáson is gondolkozni, ugyanis jobban kopik mint a kompozit és könnyebben lepattoghat belőle.
2019. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cement
2019. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!