Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hányszor lehet egy fogat...

Hányszor lehet egy fogat gyökérkezelni?

Figyelt kérdés
Már egyszer volt 2 éve most a röntgen szerint gyulladás van. Nem szeretném kihuzatni.

2019. febr. 13. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyökércsatornában alakult ki a gyulladás, valószínűleg valami gyógyszert benyomnak oda - gondolom...

Ha már egyszer gyökérkezelve van, akkor az idegek ki vannak véve, nem hallottam olyat, hogy kétszer kellett volna gyökérkezelni, de én laikus vagyok, nem tudhatom lehetséges hogy van ilyen.

2019. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg akárhányszor, gyakorlatilag folyamatosan csökken a siker esélye. A foganyag minden kezeléssel csökken, és a végén eltörhet a fog.

A második gyokerkezelés esélye 40% (60%, hogy húzni kell). Foganyag mennyiségtől is függ, illetve függ attól, h ki tudják-e szedni a gyökértömést.

A harmadik gyokerkezelés esélye 10-15% körüli, legalábbis egy 2015-ös felmérés szerint.


Nekem az egyik fogamat háromszor gyokerkezelték (kétszer rontották el, és le is tömték). Aztán fogorvost váltottam, ő szépen rendbe hozta a fogaim, többek közt ezt is.

2019. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Ha 2 éve volt és gyulladás van akkor valószínűleg a fognyaknál van a gyulladás. Ezt már nem gyökérkezelik, hanem rezekciót végeznek, ha front fogakról van szó. Ha nem akkr valószínűleg húzás lesz belőle.
2019. febr. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem háromszor gyökérkezelték. A harmadik volt sikeres.
2019. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!