Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzása után...

Bölcsességfog húzása után fogmosás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt jobb oldalról kihúzták mindkettő bölcsességfogam. A dokitól kaptam egy szóbeli tájékoztatást étkezésről, arcduzzanatról stb. de rosszul voltam utána és a fogmosásra nem emlékszem. Olvasgattam róla neten, van ahol azt írták a sebet nem szabad mosni pár napig, máshol azt a környékét kell. Olyan is volt aki azt írta a sebet is, felülről mint a rendes fogakat.

Akinek volt bölcsességfog húzása, hogy mosta a seb környékét, mire kell figyelni? Fehéres-sárgás színű lepedék lesz rajta? Volt korábban egy foghúzásom, akkor volt és azt mondta a doki az a gyógyulás jele, ne piszkáljam.


Természetesen fogat mostam minden étkezés után ultrasoft fogkefével, a sebet első nap békénhagytam, tegnap nagyon óvatosan már ott is mostam, de nem tudom jól tettem e.


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2019. febr. 15. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizony, a sárgás "lepedéket" tilos lemosni! Ne mosd a helyét, csak öblögess egy kicsit ott. Ne használj szájvizet. A környékén is óvatosan mosd. Ne egyél azon az oldalon, se túl hideg/meleg kaját/italt. Asszem ennyi. Remélem, segítettem.
2019. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre voltam kíváncsi köszönöm szépen! :)
2019. febr. 15. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Öblögetést nem ajánlanám bölcsesség fog húzásnál! Ha kiöblíted az alvadt vért a sebből akkor utána kemény napok fognak rád várni a fájdalomtól..
2019. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, egyes vagyok, inkább lötykölésre gondoltam, nem erős öblögetésre. Igazad van :)
2019. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!