Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátum vagy híd? Ideiglen...

Implantátum vagy híd? Ideiglenes fog?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve ki kellett műteni az egyik fogamat, szóval azóta ott nincsen semmi. Nyilván akkor sem tetszett és akkor sem örültem neki, de akkor nem tudtam volna megcsináltatni, szóval fel sem merült, hogy mihez kezdjek vele. Most viszont már szeretném megcsináltatni, de nem tudom, hogy ennek mi a módja.


A hídról annyit hallottam, hogy ez valami olyamit jelent, hogy a mellette lévő fogakhoz kerül rögzítésre, így azokat is le kell csiszolni. Na most nekem ez az egy fogam hiányzik, a mellette lévőknek nincsen semmi baja, szóval gondolom, hogy emiatt az nem lenne célszerű. Viszont az implantátumról semmi pontosabbat nem tudok, csupán annyit, hogy sokáig tart, amíg meggyógyul és végleg elkészül. Valamint ami még kérdéses számomra, hogy még most is lehet-e ideiglenes pótlást kérni.


2019. febr. 18. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Implantátumot 4-6 hónappal a húzás után raknak le két fog közé. Ennek az az oka, h a fogak több idő elteltével elmozdulnak, így azt már nem rakják le. De ki tudja, a fogorvos felméri és hátha. Sem nekem, sem rokonomnak nem rakták már le két fog közé az implantátumot egy év után egyébként. Ez nem jelenti azt, h neked nem.


Implantátumot csak teljesen egészséges fogazat és szájhigiénia esetén raknak le. Tehát ha bármit rendbe kell tenni a fogsorodon, azt rendbe kell tenni. Jobb esetben ez csak egy fogkőleszedés.


A híd elég durva beavatkozás, de sok embernek van. Hányas fog hiányzik? Mert az is nagyban meghatározza, h melyiket kellene választanod:hidat vagy implantátumot...

2019. febr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4. Felső hiányzik
2019. febr. 19. 09:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az egy olyan hely, ahová szeretnek lerakni implantátumot. Amikor már több fogat kell pótolni, akkor a 6-os és a 4-es,valamint az 1-es tartópillérek. Próbáld meg, hátha lerakjak neked. Ha nem, mert már elmozdultak a fogak, akkor híd lehet még.


Hallottam olyat, h valakinek fogszabályozással visszamozdítjak a fogakat az implantátum miatt. De ezt csak hallottam, nem olvastam sehol.

2019. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az implatátumot választottam. Az 5-ös és a 7-es helyére ment és a 6-os lesz hídban. Szóval így még kicsit gazdaságosabb is mintha minden fog helyére menne...
2019. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!