Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdrmes fogszabályzót használn...

Érdrmes fogszabályzót használni? S ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2019. febr. 27. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ kinek. Ha szabályos a fogsorod, akkor nem érdemes. Ha nem szabályos, akkor érdemes. Azért, hogy szabályos legyen.
2019. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy nem fogalmaztam érthetően.


Tehát egy olyan személynek, kinek nem szabályos a fogsora.

Miért érdemes fogszabályzó segítségével szabályossá tenni? Oké, esztétikailag javul a személy kinézete, van más haszna is?

2019. márc. 1. 06:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A szabálytalan fog nem csak esztétikai szempontból előnytelen,de a fogak tisztítása is sokkal nehezebb így. Én fogszabályzós vagyok és szerintem megéri. Sokkal bátrabban merek mosolyogni pedig még le se vették :D Önbizalmat is ad egy fogszabályzó,nem is gondolná az ember mielőtt belevág. Persze ha nem vészesen torlódtak akkor nem érdemes, csak tartsd mindig tisztán. Az enyém rendkívül kesze-kusza volt
2019. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akármikor mentem fogorvoshoz, első szavuk mindig az "el kellene egy fogszabályzó" meg társaik voltak, viszont anyagi okokból sose tudtuk megengedi. A közeljövőben sem fogjuk tudni valószínűleg. Mivel, hogy több éve így van, elgondolkodtam, hogy ha alkalmam lesz rá, megéri-e, hisz nélküle is jól elvagyok.

Enni tudok, a tisztítás maceráns, de eddig is megoldottam, kissé több időt/figyelmet vesz igénybe, de nem világvége.

Esztétikailag meg nem érdekel, sose szóltak meg miatta, semmilyen hátrányom nem származott belőle (tudtommal), így tényleg elgondolkodtam, hogy érdemes-e. Ezért is tettem fel a kérdést.

Köszönöm a választ, lehet még válaszolni.

2019. márc. 2. 07:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy nem szóltak meg érte az nem azt jelenti,hogy nem gondolják magukban,hogy te jó ég, szegény stb.

Engem a legkisebb eltérés is nagyon zavar fogak terén. És tudtommal ez egy nagyon alap dolog,kb a legfontosabb esztétikailag a fogadi szépsége. Nyilván,ha valakinek ninc rá pénze akkor nnem szóljuk meg csak sajnáljuk,viszont én inkább nem ennék csak kenyeret meg vizet és mindent félretennék csakhogy szépek legyenek a fogaim.

2019. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
viszont még annyit,hogy csak akkor csináltass,ha tényleg nagyon összevissza állnak a fogaid. Sajnos én csináltattam a szép fogaimra,nem is egyensítés céljából,haenm harapás miatt és totál szétbarmolta az addig szép fogaim. SZóval veszélyes játék csak akkor ajánlom,ha baromi csálé.
2019. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát, valamennyire azok, nem tudom mennyire vészes vagy sem, de engem nem szokott zavarni. Gondolkodtam rajta hogy ha tehetem megtegyem-e, de csak esztétika miatt lehet nem kockáztatom meg.
2019. márc. 2. 17:48
 8/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Ha téged nem zavar akkor ne csináltass mert nincs értelme. Engem nagyon zavart hogy össze vissza állnak a fogaim, nem mertem soha mosolyogni és az én esetem azért nem az a "pár fog félre áll de amúgy szép" fogsor kategóriája volt. Nekem mindegyik fogam félre állt és rendkívülien utáltam Szóval számomra megéri,de ha valaki nem engedheti meg magának az már egy teljesen más szitu. Az nem szégyen

2019. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi hogy nekem mindig beszóltak érte iskolában, nyilvános helyen de még a családtagjaim is néha megjegyezték hogy ezekkel a fogakkal kezdeni kéne valamit. 17 éves koromig éltem ezen nyomás alatt amikor végre elhatároztam hogy nekem szép fogsorom lesz. Azért az ember kúlsejét nagyban meghatározza a fogak állapota ahogy az előttem szólók is írták.
2019. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
megéri! javithatja, hogy ne legyen ízületi problema
2019. márc. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!