Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha volt már az embernek...

Ha volt már az embernek fogszabályzója, akkor minden esetben indokolt a bölcsességfog kihúzása?

Figyelt kérdés
fogorvosok nagy többsége az egyiket emlegeti, egy valaki meg ellene volt...
2019. márc. 9. 10:47
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Attól függ mennyi hely van a szádban, milyen szögben található a fog, mekkora. Én javaslom a kiszedetést, nekem is megtörtént, nem nagy dolog és rengeteg bosszúságot megspórolhatsz vele.
2019. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem konkrétan arrébb tolta a fogívet (látom a tükörbe).

A fogorvos meg nem vállalta (egyik) hogy szerinte ez 80 évesen jó lesz még, meg ha nem zavar akkor minek, ha csak íny alatt is tud szuvasodni, akkor mondom szemmel láthatóan eltolta, kézzel is tapintva lehet érezni. Értsd egyik oldalt nagyobb a rés az utolsó fogam és az állkapcsom között, meg az egyik örlőfogam konkrétan úgy elmozdult, hogy az oldalát tapintani lehet, nem tudom ezt körül írni.

2019. márc. 9. 11:02
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Keress egy másik orvost, olyat, aki kér röntgent.
2019. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csinálni csinált ez is, de arra hivatkozott, hogy olyan mélyen van, mint a többi fog gyökere... -_-

Az a gond, hogy fals érvekkel hárított.

(szerintem, meg a valóságot se fedte le)

2019. márc. 9. 11:25
 5/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem olyan mélyen volt, az idegen ült. Egerben tudok ajánlani egy profi szakembert.
2019. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben, csak ha valóban problémás. Én így a leírásod alapján nem teljesen értem, hogy mire gondolsz, mi történt a fogsoroddal. Amit a fogorvos mondott az amúgy önmagában egyáltalán nem hülyeség, ép és egészséges bölcsességfogakat nem húznak ki csak úgy, mert igen, ha valaki olyan szerencsés, hogy ki is nőttek, hely is van nekik és még tisztítani is jól tudja, akkor inkább érdemesebb megtartani. Nehéz persze olyan dogokat belekalkulálni, hogy milyen jó lesz az 80 évesen, mert ki foglalkozik azzal, hogy mi lesz 60 év múlva. De tény és való, hogy bőven vannak olyan szituációk, amikor egy szépen megtartott bölcsességfognak nagyon lehet örülni. Például, ha több fogadat elveszíted és annak a bölcsességfognak köszönhető, hogy szóba jön még nálad a rögzített pótlás és nem kell kivehetőt hordanod.

Ettől függetlenül persze, ha nincs hely neki és/vagy tolja előre a többit, aminek esetleg látható jelei is vannak már, akkor érdemes kiszedetni, akkor is, ha elméletben milyen jó lenne az 60 év múlva. Mert az sem jó, ha egymásra torlódnak a fogak, nem csak amiatt, mert te ezért korábban nem kevés összeget már kifizettél, hogy ne ilyen legyen, de azért sem, mert a torlódott fogazat tisztítása egyáltalán nem könnyű, sokkal nagyobb a szuvasodás veszélye is, tehát úgymond akár preventív jelleggel is el lehet távolítani. De összességében nem, nem minden esetben indokolt a bölcsi fog húzása, ha az adott illetőnek vlot fogszabályzója.

2019. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Helyzet függő. Nekem az alsó kettőt mindenképpen ki kellett műteni, mert egyáltalán nem bújtak ki, előre felé nőttek a többi fogat nyomva. A közvetlen mellette lévő gyorsan tönkrement volna, ha így marad. A felső kettő igazából ahány fogorvos, annyi vélemény. Nem szedettem ki, mert azt mondták többnyire, hogy nem fogja széttolni a szabályzott fogaimat. Mire mindkettő rendesen kinőtt, széttolta... Most kihúzatom és kezdem előröl a fogszabályzást. Ez van. Tanuló pénz. Ha visszacsinálhatnám, már rég kiszedettem volna azt a kettőt is.

Őszintén... 80 évesen fog ez még számítani arra a pár évre, amennyit élek? Inkább leélek még 50-et rendezett, szép, viszonylag jól karbantartható fogakkal és vigyázok rájuk amennyire lehet. Aztán majd ha 60-70 évesen fogpótlás kell, akkor valahogy megoldódik. Kitudja milyen technológiák lesznek még addig.

2019. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kb én is ezt mondom amit te, de ebbe annyit hangsúlyoznék ki, hogy érzem, meg látom, hogy tolja szét, látom napról napra a tükörbe, hogy nem stimmel.

Meg igen a jelenlegi legyen jó állapotban, azt 70 éves koromig bírja ki egy levegővel, addigra meg nem tudni, hogy mi lesz, 30 éve még fogbeültetés se volt, mindent híddal oldottak meg stb, szóval nem kerek a történet.

2019. márc. 11. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ha láthatóan törlődnek tőle a fogaid, akkor mindenképpen szedesd ki. Én a mai fejemmel egy pillanatig sem gondolkoznék.
2019. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is gondolkozom.
2019. márc. 11. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!