Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet még megmenteni a...

Hogy lehet még megmenteni a felső fogsorom?

Figyelt kérdés

Nem tudom,lehet hanyag voltam,hogy mindig csak reggel mostam,vagy rosszul,vagy genetika..De ez van már mindegy.

Az első kettő oké,amellett balra van egy aminek a fele letört,függőlegesen van egy hézag és még az emellett lévő is letört evés közben,de az már szinte teljesen,csak a két csonk maradt meg.

Alul sem valami rendezett,de legalább nincs lyukas. Szerintem szabályzó is kéne amúgy..

De engem elsősorban az érdekelne,hogy azt a hézagot meg letört fogat hogy lehetne pótolni.. Mert idegesít már,hogy nem tudok anélkül nevetni hogy a szám elé tegyem a kezem..

Csak az a bibi,hogy nagyon rettegek. Már általánosban is rosszul voltam az ilyen tűs dolgoktól,nemhogy az oltásoknál de már csak ha arról beszéltek beájultam.. A srác így meséli milyen volt én meg egyre rosszabbul voltam és összedőltem mint a kártyavár. Aztán még az évek során 2-szer is,a további oltásoknál..Annyira ciki volt,én voltam a leggázabb. De tényleg már csak ha szóba jönnek ezek a tűs dolgok már le kell üljek és a kezeim az arcomba nyomni hogy nehogy elájuljak. A haverok már direkt véletlen sem hoznak szóba ilyeneket amiben tű vagy vér van mert nekem kampec. Még attól is szédülni kezdtem,hogy itt olvasgattam erről a fogászati dolgokról,le kellett feküdjek..

Nem tudom hogy kéne ezt leküzdeni.


2019. márc. 9. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit lehet megmenteni, vagy sajnos mit nem, és egyáltalán hogyan és mennyiért azt neked itt senki nem fogja megmondani. A letört és letört között is van különbség, nem is kicsi, az is lehet, hogy amire te azt mondod, hogy nem lyukas, ott valójában akkora szuvasodás van (csak te nem látod), hogy már önmagában töméssel nem is menthető és társai. Úgyhogy ezzel kapcsolatban nem lehet tanácsot adni, csak annyit, hogy el kell menni fogorvoshoz. Igen félsz, meg fogsz döbbenni, majdnem mindenki fél. Ez más szituáció, mint egy oltás, itt a szádba néznek bele, az ember pedig ösztönösen tart az olyan dolgoktól, ha valamelyik testnyílásában turkálnak. De minél tovább halogatod, annál rosszabb, fájdalmasabb és pénzesebb terápiára számíthatsz. Nekem is van ilyen ismerősöm, ő is halogatta, pedig szegényről már messziről látszódott, hogy nagyon nagy bajok vannak, ínyig lerohadt csonkok (pont ahogy te is leírtad), bűzös lehelet. Mikor elment, akkor azzal jött vissza, hogy 8fogát már csak húzni lehet, és csak felül az első 4 vagy 5 fogát megcsináltatni 160 ezer forintjába kerülne úgy, hogy a fogorvos állítólag sírva könyörgött neki, hogy mindenekelőtt szanálják a száját, mert ilyen baktériumtenyészetbe ő bizonyosan nem csinál semmilyen pótlást. Ismerősöm nem ment vissza, mert sajnos nincs rá pénze. Nem tudom meddig szándékozik várni, talán addig, amíg az összes fogát már csak húzni lehet, vagy nem tudom. De az nagyon fontos, hogy vhogy beszéld meg magaddal meg persze az orvossal is a félelmed, mert könnyen lehet, hogy amit te egyszerű, bagatell problémának látsz, az valójában egy nem kicsit előrehaladott elváltozás, amin sok minden nem segít, maximum ha mélyen a zsebedbe nyúlsz (de ugye akkor is kell valami, amire építkezik az ember).
2019. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!