Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kiműtés mennyire...

Bölcsességfog kiműtés mennyire durva? Honvéd kórházban milyenek a szájsebészek?

Figyelt kérdés
Mind a négyet ki kell műteni, konkrétan halálfélelmem van.

2019. márc. 10. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig kettőt szedtek ki, de valószínűleg sor fog kerülni előbb-utóbb a másik kettőre is. Előzetesen én is féltem tőle, de annyira azért nem vészes. A műtét nem tart sokáig, és nem érzel belőle semmit, hiszen teljesen elérzéstelenítik a szádat előtte. Nekem egyedül az volt kellemetlen, hogy feszegetni meg kalapálni kellett, mire kijött a gyökere, és a végére már sajgott a fejem tőle. Utána mondjuk szar, amikor kimegy az érzéstelenítő hatása, de az is csak egy napig tart nagyjából. Nekem szerencsére komplikációmentes volt mindkét alkalommal, és pár nap múlva már mentem is újra iskolába, illetve dolgozni.


Őszintén szólva, összességében egy gyökérkezelés sokkal rosszabb, mint egy bölcsességfog-eltávolítás. Az több alkalomból áll mindig, és sokkal tovább tart, akár hónapokig is simán, mire elkészül teljesen. Sokkal lassabban is gyógyul, nekem a gyökércsúcsok minden egyes alkalom után hetekig fájdogáltak még. És ott amikor visszamész, érzéstelenítés nélkül szurkálják tűvel a fogad belsejét minden egyes alkalommal.

2019. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
attól függ be e van gyulladva az ínyed körülötte vagy sem, ha nagyon begyulladt akkor fájni fog
2019. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jók
2019. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt akkor fájni fog, ha nem akkor nem gáz
2019. márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kint van az rosszabb. Akkor hiába varrják amit vágnak, ahol kint volt ott luk lesz mint egy sima húzásnál. Megmondom őszintén, nekem húztak simán is és műtöttek ki teljesen íny alattit. Ezerszer előbb elmennék az íny alatti műtétesre. Azzal a világon semmi bajom nem volt, bevarrták, nem vérzett, nem kellett a vérdugóra vigyáznom, 2 kor csinálták, aznap már vacsoráztam is. A sima húzásnál meg 2 napig alig eszegettem annyira vigyáztam rá. Nekem fertőződött el egy húzásom és nem volt kellemes. Ha íny alatti teljesen, akkor örülj. Ha nem, akkor meg nagyon vigyázz és pontosan tartsd be az azonnali jegelést, a tejtermék elhagyását 3 napig, tojást első nap szintén ne. Ne piszkáld, ne szívogasd, ne tedd oda a nyelved, ne öblögess és a második naptól a seb körül mosni kell. Ajánlom a septofort fertőtlenítő tablettát, ilyenekre van, nagyon finom ízű. A szádat óvatosan nyitogatni, tátogni mint egy hal, a szájzár elkerülése végett szokták ajánlani. Ne parázz, a bölcsesség a húzások közül a legjobb helyen van, annyira hátul van, hogy nehezebben megy bele pl. ételmaradék.
2019. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!