Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Durva lüktető fogfájás, de...

Durva lüktető fogfájás, de csak pár percig étkezés után?

Figyelt kérdés
Tapasztalt valaki ilyet? Nem minden étkezés után, hanem naponta egyszer, miután ettem, brutál módon elkezd fájni, az egyik oldalon felül, és nem tudom hogy melyik fogam konkrétan, és mitől, voltam fogorvosnál, ő a röntgenen semmti nem látott, az egyik fogam arra felé 1 hónapja gyökérkezelték, azt mondta esetleg az lehet, de akkor meg miért nem fáj folyton, vagy miért csak étkezés után, és sokszor ha pl vizet iszom, azonnal el is múlik...vagy ha öblögetek Corsodyllal...de iszonyatosan fáj, amikor épp fáj..
2017. ápr. 9. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
lyukas a fogad, és az étel eltömeszeli a nyílást, így nem tud ürülni az. Nem értem, miért nem látta a fogorvos a rtg-n?
2017. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de egy lukat csak lát egy fogorvos ha belenéz a szájba nem?? én itt bénázok két tükörrel és nem látok, ahol összeérnek a fogak ott itt ott szuvas, sötétebb színű, na de csak szólt volna hogy Te hülye, lukas a fogad..
2017. ápr. 9. 17:43
 3/5 A kérdező kommentje:
ja meg azt kihagytam, hogy ezen az oldalon felül az egymás melletti 3-4 fog mind gyökérkezelt...pont azon a részen ahol fáj elvileg nincs élő fogam.
2017. ápr. 9. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamelyik gyökérkezelt fogad újra gyulladásba jött. Azért evés után fáj, mert amikor eszel a fogad gyökere nyomja a felette lévő gyulladt csontot. A lüktető jellegű fájdalom egyértelműen a gyökércsúcson lévő gyulladás jele.

Gondolom hideg vízzel öblögetsz... ettől azért múlik el, mert a hideg segít rajta, fájdalomcsillapító hatása van.

A röntgenen a kezdetleges gyulladás még nem látszik egyértelműen, biztosan ezért nem látta az orvos sem.

Egyébként az a fogad amelyikkel gond van, vertikális nyomásra/kocogtatásra fájni fog. Kocogtasd végig őket, és amelyik érzékenyebb a többitől az a ludas.

Egy aszzisztens

2017. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kocogtatta nekem de nem erzodott egyiken sem a fajdalom...koszonom a valaszod
2017. ápr. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!