Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Maszek fogorvos, ha megkérem...

Maszek fogorvos, ha megkérem befejez (betöm véglegessel), egy gyökér kezelt fogat amit eredetileg nem ő hanem állami fogorvos kezelt?

Figyelt kérdés
Voltam ennél a bizonyos maszek fogorvosnál 2-3 héttel ezelőtt, mert van több fájós fogam is amit kezelni kellene. Állapot felmérésnél azt mondta, ha tehetem ne menjek vissza az állami fogorvoshoz mert nem jól tömte be a fogaimat. ( ezt már előtte egy másik fogorvos is megállapította tehát igaz lehet. Ezért fordult meg bennem a dolog, hogy az az egy gyökér kezelt fog amit még az állami nem tömött be véglegesen a magán fogorvosom megcsinálná-e?
2019. márc. 17. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel ő mondta, hogy ne menj oda vissza, ezért biztosan megcsinálja, nyugodtan hívd fel.
2019. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legalább neked még van menteni való. Nekem több fogamat rosszul gyökérkezelt az állami ezért jól begyulladtak egy év után kb. Bár egy kihúzta két és fél évig. Abba még a gyökérkezelő tű is belevolt törve. Szóval szomorú hogy ennyit ér az állami fogászat.
2019. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan megcsinálná. Én amúgy azt csinálnám, hogy ha még lehet, hogy pár hónap múlva kiderül, hogy cserélni kell a gyökértömést, akkor hagynám az állami fogorvost betömni a fogat.
2019. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ugyan úgy jártam, mint mások. Nagyon jó "állami" fogorvosunk volt, gondoltam más is jó lesz. Aha... Nem. Frontfogam baleset miatt kellett gyökérkezelni, egy év után magánfogorvos újra gyökérkezelte. KB egy év elteltével mégis érzékeny volt, de nagyon. Másik magánorvos megnézte, azt mondta felejtős, hogy ebből még fog lesz... De ha gondolom, megpróbálja, de készüljek fel, hogy ha sikerül is, sokáig fog tartani. Úgy is volt, ki tudta szedni a gyökértömést, mert még sem volt kötve (kB egy mozdulattal kijött és konkrétan büdös volt...) kB két hónap tisztogatás, átmosás és gyógyszeres tömés után még áradt a fog. Közben elkezdtem megnézetni az amalgámtöméseim, mert egynél látszott az alászuvasodás... Sajnos az összes amalgámot ki kell szedni, mert nem zárnak jól és szuvasodnak (4 örlő fog) (pedig kB 5 éves tömések), ráadásul mivel hozzáert az amalgám a szomszédos fogakhoz, ott is kezdődő szuvasodások vannak. Szóval most drukkoljakbazon, hogy még nem késő kicserélni a töméseket...

Legszebb az egészben, hogy fél évente jártam a régi magán fogorvoshoz is, aki mindig mindent rendben talált. Kérdeztem az új fogorvosomat öt, hogy most baj lenne a fogmosási technikámmal, vagy mi? De nem, fogkövem sincs, minden eredetileg nem tömött fogam ép. A rosszul záródó tömések miatt van az egész. Pedig, ha az amalgámot jól megcsinálták volna, még nem kellene cserélni. :/

Szóval summa summarum, nem csak az állami főorvos lehet hanyag.

2019. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!