Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás tömés után egy héttel?

Fogfájás tömés után egy héttel?

Figyelt kérdés

Hétfőn volt egy hete, hogy tömték a bal alsó bölcsesség fogam és a mellette lévőt. Fájni egyik sem fájt, csak lyukas volt, ezért mentem orvoshoz.

A doki azt mondta, hogy nagyon mély volt a szuvasodás mind a kettő fognál.

Viszont eltelt egy hét és az egyik fogam(nem tudom melyik) néha megfájdul. Eddig olyan 2 naponta 5 percre. Most viszont eléggé fáj. Olyan, mint mikor már nagyon lyukas egy fog, az a fájdalom.

Ez normális? Várjak még vagy menjek vissza?


2019. márc. 19. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nyomásra, harapásra, hideg-melegre egyik sem érzékeny.
2019. márc. 19. 14:04
 2/8 anonim válasza:

Én már rég felhívtam volna, amilyen érzékeny vagyok.

Ilyet nem érdemes halogatni.

2019. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy tömés cserék zajlanak épp (alászuvasodott analgámok miatt).

Bal felső 6-7 lett tömve 8 napja. Első két nap nem is éreztem. Utána megerőltethettem r@gással és hol fájt, hol nem... De nem lüktetve. Közben jobb alsó 7-es lett tömve, a 6-osból a ragófelszínből kiszedve az amalgám, külső felszínből nem merte, mert vérzett az íny. Abban most még "gyógyszeres" tömés van, amire ugye vigyázni kell. Ez még egyáltalán nem is érzékeny, csak nagyon hidegre.

Már nagyon kétségbe voltam esve, hogy csak fáj a felső b6-b7, mikor egyszer csak elmúlt. Kicsit érzékeny még, hidegre is, de az természetes.

Ha nem erős lüktető, feszítő a fájdalom, akkor szerintem ez még természetes.

2019. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a doki azt mondta elég mély volt én visszamennék a helyedben, vagy legalább felhívnám. Lehet hogy ideget érintett már a szuvasodás és gyökérkezelni kell. Ha a bölcsesség fáj azt gondolom kihúzatod, nem kezelteted. Amit tehetsz és amit javaslok akár visszamész akár nem az ez a gél: [link] Nagynéném pl úgy járt, hogy alá volt szuvasodva az amalgám tömés alatt, és kapott rá ideiglenes tömést, várjon egy évet vele. 6-os rágófog, konkrétan az egész fog belseje nincs meg és elég közel volt az ideghez.. Addig is míg telt az egy év, heti egyszer mosta, két naponta cucálta az elmex géllel. Patikában lehet kapni, nem olcsó, de nagyon megéri. Amolyan visszaépítős. Nyilván ha neked szuvasodott már az idegnél akkor nem fog használni, de egy próbát megér.
2019. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: a 3-as vagyok. Én is most kezdtem el használni ezt a fluoridos gélt, valóban segíti a dentin visszaerősödését (remélem).

De egy évig kalcium-hidroxid volt a fogában? Nekem pár napja van, de így is kopik, pedig vigyázok rá.

Egyébként az érzéstelenítés mellékhatása is lehet, nekem mindig attól fáj az állkapcsom egy ideig.

2019. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Másfél éve van az úgynevezett cement a fogában, mert közben fogszabályzója lett. Azt mondta a doki, hogy nem szükséges addig cserélni, ha nem érzi úgy hogy fájna. Amit te mondtál az mi?
2019. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neki nem gyökérkezelték. Csak mély a luk, közel a fogbélhez, ezért nehogy feleslegesen felépítsék az inlay-el, betömték cementtel (ne kérdezd, de az én gyökérkezeltemen is ez van :D egyenlőre míg nem lesz koronám) mondván hogy várjon egy évet, ha addig nem fáj nincs baj, jöhet az inlay.
2019. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cement az más, az tartósabb. Nekem sem gyökerkezelték, csak a vérzés miatt nem tudta kompozittal betömni, így egy puha, ideiglenes tőmőanyagot, kalcium-hidroxid pasztát használt a lezáráshoz. Ma megyek vissza, hogy kiszedje az oldalsó amalgámot és ha minden jól megy, betömje.
2019. márc. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!