Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok a szájmaszk...

Mit gondoltok a szájmaszk használatával a munkahelyen, tömegközlekedési eszközön, bevásároló központokban (magyarán tömegben) meg lehet előzni, hogy összeszedjünk valami vírust ebben az influenzás időszakban?

Figyelt kérdés

Létezik még rajtam kívül olyan ember itt a gyakorin aki megelőzésképpen használja?

Már nagyon unom, hogy minden évben végigbetegeskedem a teleket.

A munkahelyemen naponta 30-40 emberrel találkozom nap mint nap és nagyon gyakran tapasztalom, hogy betegen is bejönnek..a tömegközlekedési eszközökről nem is beszélve..tüsszögnek, köhögnek a nagyvilágba , egyáltalán nem foglalkoznak vele , hogy más is elkaphatja..mondjuk megértem, mert sajnos dolgozni el kell menni így is mivel a mai magyar társadalomban nem divat betegen otthon maradni. Megy mindenki betegen , lázasan ha kell ha nem.

Az , hogy utána hónapokig húzódik a betegség az senkit nem izgat. Na mindegy, szóval mit gondoltok ér valamit az szájmaszk használata megelőzésre? Nyilván mindenhol nem hordhatja az ember, mégis talán így kevesebb eséllyel kapja el ezeket a nem kívánatos vírusokat..



2019. jan. 21. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen csökkenti a légúti fertőzés által terjedő betegségek kockázatát.


Betegen munkába menni nem csak hülyeség hanem gyökérség is.

2019. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen otthon maradok betegen, bár ilyenkor számottevően kevesebbet "keresek". :D Attól nem parázok, hogy a tömegben kapok el valamit, szerintem jóval esélyesebb ha együtt ülök valakivel összezárva egész nap. Ilyenkor én nem szájmaszkkal, hanem izoprinozinnal "védekezem", legtöbbször sikerrel. Egyébként bennem pont azt a képzetet kelti egy szájmaszkos az utcán, hogy atyaég, ez egy veszélyes fertőző beteg? :)
2019. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!