Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire gáz ha a fogorvos...

Mennyire gáz ha a fogorvos kesztyű nélkül dolgozik?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem gáz,csak fertőzés veszélyes ránézve.
2016. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem gáz, ha tudja, hogy mit csinál. Az enyém mindig fertőtlenítőszerrel mos kezet és jól ismeri a pacientúráját. Megbízom benne.
2016. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Rád nézve semennyire, jól írta az első, egyedül rá jelent veszélyt (feltéve, ha 2 beteg közt rendesen mos kezet).
2016. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nagyon gáz, én még nem láttam ilyet sohasem.


Korábbi hozzászólások: Miért lenne az orvosra veszélyes? A kezén keresztül, a bőrön nem nagy esélye van, hogy elkap bármit. Főleg, ha utána kezet most, és gondolom, most, nem a más nyálával összekent kezével fog pl. enni.

Viszont a beteg a nyálkahártyán, beavatkozás esetén a seben keresztül simán elkaphat valamit.

2016. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, miért, szerinted a kesztyű steril? Nem steril, ergo tök mindegy a beteg szempontjából, hogy van-e rajta kesztyű vagy nincs.


Viszont ha pl. az orvos kezén van valami seb, simán elkaphat valamit, ha nincs rajta kesztyű.


Ugyanúgy nógyógyásznál, fül-orr-gégésznél, stb. orvosnál sem miattad vesz fel az orvos kesztyűt, hanem maga miatt.

A műtét más, ott steril a kesztyű. De a műtő is.

2016. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én régi fogorvosom kesztyűben dolgozott, és azzal a kesztyúvel fogta meg a kilincset, majd utána azzal nyúlkált a számban, sőt egyszer láttam, hogy az előző beteg után sem mosott kezet és úgy kezelt engem utána a gumikesztyűben, no ez gáz, ő csak magát védte. Nem is mentem oda többet.
2016. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5: Azért arra nagyobb az esély, hogy a szádban van seb, mint hogy az orvos kezén. Persze őt is védi nyilván. De attól még csak miatta van.

Nem hiszem, hogy véletlen lenne, hogy még életemben nem voltam olyan fogorvosnál, aki kesztyű nélkül dolgozna.

2016. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

De nem érted? :)

Hiába van rajta kesztyű, az tele van baktériumokkal. Ami persze nem baj, mert ennyit simán leküzd a szervezet.

A gond akkor van, ha 2 beteg közt nem fertőtlenítik megfelelően a széket vagy eszközöket, és az előző betegnek valami komolyabb fertőző betegsége volt. Mert ebben az esetben megfertőzheti a fogorvos a második beteget, ha a kesztyűvel hozzányúl a vírusos felülethez.


Tehát egy beteg csak eszközök, tárgyak révén tud fertőzést elkapni, de egy orvos közvetlen elkaphat bármilyen fertőzést minden betegtől.

2016. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

* ha kesztyűvel vagy sima kézzel hozzányúl - teljesen mindegy, mivel.


De ő maga jóval nagyobb eséllyel kap el bármit, ha nem húz kesztyűt.

2016. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

8: Ha nem cseréli az kesztyűt, akkor persze. De azért nem az az alap, hogy nem cseréli.

Vagy ahogy írta valaki korábban, hogy volt kesztyű, de mindent azzal fogdosott. Az sem normális.

Én nem vágyom továbbra sem rá, hogy a kezével turkáljon a számban. Akkor se ha fertőtlenítővel most kezet. A körmeit is kisikálja? Nyilván nem mosakodik be, mint műtét előtt.

És akkor előtte mondjuk vakarta a fejét, fülét, akármilyét, wc-n volt. Brrrr. Legyen csak köztünk egy kesztyű!

2016. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!