Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Irdatlan módon fáj a fogam....

Irdatlan módon fáj a fogam. Ha be kéne lőni, hogy melyik a felső kettő metsző, de inkább ilyen tompa lüktető érzést érzek benne nagyon fura. Mitől lehet ez, fogérzékenységtől fájhat folyamatosan?

Figyelt kérdés
Tény hogy érzékenyek a fogaim mert elég sok savhatás éri őket,de ez attól lenne? Eddig az érzékenységet csak hideg hatására észleltem

2019. márc. 21. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj el egy panorámaröntgenre. Ott ki fog derülni minden. Egyik ismerősöm ha pár nappal később megy be a rossz, fájós fogával, akkor már nem kellett volna bemennie, mert meghalt volna... A bal hátsó fogával volt baj azt hiszem, mivel régebben elment kórházba és gyökérkezelésen esett át a kérdéses fog, csak a sintér kicsit elrontotta és rés maradt a fog belsejében. Az az évek alatt szépen berohadt és begyulladt, ami miatt csontvelőgyulladása is lehetett volna, mivel már a csontot nyomta a gyulladás.

Ha lehet, NE állami kórházba menj. Egy vizsgálat nem drága, csak a kezelések, viszont még a kezelésért is megéri fizetni annyit. Inkább, mint belehaljon az ember.

2019. márc. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezd elhalni a fogad.(szerintem)Csináltassál rtg-t róla, bár az 2 hét késéssel működik. Ha ma kezdett elkezdeni fájni, ma még nem mutat ki semmit semmit.Mesélj fájdalmaidról a fogorvosodnak. Ő tudni fogja, mi ilyenkor a teendő.
2019. márc. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fogdokimnak van röntgene,szal van olyan,h nem kell külön elmenni. Nem a legmodernebb, mert egyszerre csak 1-2 fogat tud megnézni..de a Te esetedben elég. Lehet csak szuvasodni kezdett.azért nem kell halálra gondolni egyből- bár jó tanulság amit leírt az előző. Fogdoki. Amúgy fogfájásra jó a szegfűszegolaj. Úgy elzsibbaszt, hogy a nyálad is kicsordul. Dmben lehet kapni.
2019. márc. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már rögtön a halál fenyeget?
2019. márc. 21. 07:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem rögtön, de minden gennyes folyamat, ami az orr vonala felett van, azzal a veszéllyel jár, hogy a baktériumok az agy felé hatolnak tovább a nyirok- vagy érpályákon keresztül.

Már az is elég kellmeetlen, ha a felsőállcsont üregrendszerébe tör be ez a gennyedés, és lesz belőle egy krónikus arcüreggyulladás. És onnan már tényleg csak centikre van az agyad.

2019. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van belegondolva,este bevettem egy gyógyszert és elmúlt most rendben vagyok még de ha előjön megint sajnos menni kell
2019. márc. 21. 07:56
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as. Az az egy fogas röntgen, általában minden rendelőben megtalálható, azoknál is akiknél panoráma röntgen nincs. Ez nem modern kérdése. Ezt rettentő sokszor használják, pl ha egy fogad fáj, vagy ha gyökérkezelést csinálnak, megnézik meddig van benne a gyökér, meddig ér a gyökértömés, stb..
2019. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy te most tutira meg fogsz halni, csak ismerősöm kb. közel sem gondolta volna, hogy pár napon múlt az élete. Amíg nem vagy túl a vizsgálaton, addig viszont fel kell készülnöd bármire, akár arra is, hogy az életed a tét, így nem árt mihamarabb elmenni a vizsgálatra. Tulajdonképpen az éves szűrővizsgálatok sem véletlen vannak.
2019. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleinte amúgy ismerősöm is fájdalmakat érzett, csak nagyon nagyon a végefelé, olyan egy-három nappal a húzás előtt társult komolyabb tünetekkel (pl. lázzal) is a fájdalom. Végül vasárnapi napon történt meg a dolog, külön ki kellett nyittatni magánrendelőt.
2019. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk Maglódon nem volt ilyen...de még a fizetős se használt ilyen egy fogasat. Nekem tök új volt mikor váltottam.
2019. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!