Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Inlay fogpótlásról van valakin...

Inlay fogpótlásról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
1 db fogat kéne pótolni
2019. márc. 21. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem van kettő is, és keresnem kell, mert olyan, mintha nem lenne pótolva a fog. Az egyik kb. 6, a másik kb. 8 éves. Kisőrlőkön vannak. A fogból úgy fúrják ki a romlott részt, mint a tömésnél, vesznek mintát, mint fogpótlásnál, aztán ha kész a mű, beragasztják a helyére és (jó esetben) el lehet felejteni.

Debrecenben anno ez 16-18 ezer ft körül volt per darab. De mint írtam, régen volt.

Olyan fogban van, amibe már tömést nem igazán lehetett volna tenni, az egyiket lefúrták egyik oldalon egészen az ínyig :O

2019. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazából nem tudom ugyanarról beszélünk e, mert nekem 100%ig kéne a fogat pótolni. Nem tudom arra is jó e az inlay. vagy csak nagyon nagy lyuk esetén
2019. márc. 21. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Hiányzik az egész fog, vagy csak az íny feletti koronarész? Inlayt/onlayt csak nagyon "lyukas" fogak restaurálására használnak.
2019. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egész fog hiányzik....
2019. márc. 23. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az implantátumra gondolsz, nem az inlayre.
2019. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és arról tapasztalat? macerás tisztán tartani? tényleg félmilla minden költséggel együtt?
2019. márc. 23. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondos szájhigiénét igényel, de saját fog esetében is ez lenne a normális.. Nekem szerencsére még nincs hiány a fogsoromban, de ha lenne, akkor csak implantátumot választanék. Drága, de nem hiszem hogy fél milla egy darab implantátum. Nagyban függ attól, hol csinálják. Rengeteg felé implantátum van, de arra kell hagyatkozni, amit egy tapasztalt, beteg centrikus fogorvos javasol. Helyileg hol szeretnéd csináltatni?
2019. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szegeden. Tudsz valakit ajánlani?
2019. márc. 24. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!