Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Muanyag atlatszo fogsin/fogsza...

Muanyag atlatszo fogsin/fogszabalyzo? van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az elso 2 fogam nem all egyenesen, ezt szeretnem rendbe hozatni. teljes fogszabalyzot viszont nem szeretnek. hasznalt mar valaki ilyen fogszabalyzot? ha igen mina velemenyetek?

koszonom!



2019. márc. 8. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogszabályzókon általában folyamatosan állítani kell, hogy behúzzák a fogat a megfelelő helyre. Ezt a típusú fogszabályzót nem lehet állítani, mert ugye fix az anyaga. Ha nagyon sok pénzed van és meg tudod tenni, hogy folyamatosan újat csináltass, akkor hajrá, de egyébként nem éri meg.

Ismerősöm akkor csináltatott csak mikor 4 év fogszabályzó hordás után lekerült róla a cucc és még lötyögtek a fogai, mert meglazultak az ínyben a folyamatos feszítéstől. Ő hordta még 1 évig, míg helyre állt a rend a szájában, de ugye azon akkor már nem kellett állítani.

2019. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Na most akkor továbbítom mit mondott az én fogorvosom. Nincs olyan hogy csak alul vagy csak felül fogszabályozás. Az egyiket a másikhoz kell igazítani, különben nem "érnek" össze rendesen a fogaid, nem lesz jó a harapásod, sőt, nem tudsz akár harapni sem. Nem hinnéd hogy ez számít, de igen. El sem tudod képzelni hány dolognál használod a harapásod. Mióta fogszabályzóm van jöttem rá. A másik dolog, ha ez kivitelezhető is lenne tegyük fel, hogy gondoltad hova fogják húzni a fogaidat? Van mellette hely? Nem azért fogszabályoznak teljesen hogy idegesítsenek és bosszantsanak és ronda legyél, hanem mert a többit el kell onnan húzni, hogy a hibásaknak legyen helyük. Logikusan is végiggondolva azért csúsznak össze a fogak, állnak csálén, mert nincs helyük. Végiggondoltad hova fogja azokat a nem egyenes fogaidat tenni? Ez nem így működik.

A fogsín amiről beszélsz többféle lehet, egyszer egy éjszakai fogvédő csikorgatás ellen, másodszor sportoláshoz használható védő és harmadszor amit a fogszabis ad a fogszabályozás végén. Nem azért mert azzal szabályoz, hanem azért hogy ne kuszálódjanak össze a fogaid azonnal. Egy évig kell hordani, "fogtartásra", de semmiképp nem lehet vele fogakat mozgatni.

Az elképzelésed szerintem megvalósíthatatlan, de menj el egy konzultációra, szerintem mondani fogják hogy nem létezik ilyen. És csak ajánlani tudom a fogszabályzót. Megkínoztak, ív van a szájpadlásomon, két minicsavar az ínyemen át a csontomban, kettő fogamat kihúzták, de látom napról napra mennyit javulnak a fogaim. Én folyamatosan fotózom és 5 hónap alatt brutális eredményt ért el, konkrétan egy fogamat teljesen behúzta a másik kihúzott helyére. Ekkorát lehet változtatni, szerintem neked fél év és egyenes fogaid lennének, ha tényleg csak azzal a kettővel van gond. Egyébként sokan nem tudják mi a helyes fogállás. Volt aki azt mondta nekem, az enyémek felül csúnyák, alul egyenesek. Igen, tök egyenesen álltak neki, csak az összes rágófoga beljebb volt mint kellene és tök egyenesen de nem ívben álltak elöl a fogai.

Én elmennék egy konzultációra a helyedben.

2019. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen! :)
2019. márc. 8. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló kiválóan összefoglalta a lényeget. Már ott kérdéses a dolog, hogy egyáltalán nálad szóba jön-e ez a típusú fogszabályzó, aminek eleve nagyon szűk az indikációs területe.

A gond vele az, hogy nagyon nagyon szorgalmasnak kell vele lenni. Ez így egyszerűnek hangzik, csak mikor minden egyes étkezésnél, vagy ivásnál, ha az nem sima víz volt fogat kell mosni, étkezés után fogselymezni is, mert csak akkor tehető vissza a készülék, ha teljesen tiszták a fogaid, akkor mindjárt nem tűnik olyan egyszerűnek, hiszen alsó hangon napi háromszori fogselymezésről beszélünk sokszor olyan egyéneknél, akik lehet az életükben nem is fogtak a kezükben fogselymet, de a heti 1-2 alkalomnál mindenképpen radikálisan gyakoribb. Itt nincs kifogás, hogy nincs lehetőség rá a munkahelyeden, suliban vagy akárhol, mert ha ezt nem tudod megtenni, akkor nem ez a te készüléked. Ha ugyanis trutyis fogra kerül vissza a készülék, pillanatok alatt el fognak szuvasodni a fogaid. Hozzájön továbbá az, hogy mivel kivehető, ezért előfordul az emberrel, hogy otthon hagyja egy utazásnál (párom úgy járt, hogy étteremben becsomagolta egy szalvétába, mikor étkezés végén vissza akarta rakni, akkor vette észre, hogy vmikor a pincér szemétnek nézte és elvitte). Ezt napi 20 órát kell hordani, ez nem éjszakai készülék, nagyjából csak étkezéseknél veheted ki. Nem beszélve arról, hogy árban ugyanannyiba fog kerülni, mintha bármilyen más készüléket kaptál volna sőt, van hogy drágább is.

Úgyhogy menj el egy fogszabályzós orvossal konzultálni ő mit ajánl, de ha fel is merül az invisalign/clearalign, én a helyedben akkor sem ezt választanám. Túl sok a buktató benne, amelyeket most lehet úgy érzel, hogy te annyira akarod, hogy vhogy csak megoldod, de a gyakorlati tapasztalat mégsem ez.

2019. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem amellett, hogy eszméletlenül drága, nem kényelmes. Nem mintha a rögzített az lenne, de azt legalább nem kell kikapkodni evésnél. Agyalsz rajta hogyan vedd ki diszkréten, aztán hogyan, mikor tedd vissza... macera. Nekem is az állandó után volt ilyen sínem a megtartáshoz, de kényelmetlen volt, pöszén beszéltem benne, míg a rögzítettel legalább a beszéd hangom nem változott.

Én nem lennék elég kitartó hozzá, zavarna a beszédben, ezért keveset használnám. A rögzítettben az a jó, hogy nincs választási lehetőséged és talán ezért is működik kiválóan és gyorsan. Megjegyzem ennél is alap a fogmosás minden étkezés után. :)

Az ára miatt is inkább egy esztétikus rögzítettben gondolkoznék.

2019. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!