Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozgó metszőfog? Ezek jók...

Mozgó metszőfog? Ezek jók lehetnek rá?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete vettem észre, hogy mozog az egyik metszőfogam. Egy hete elmentem a körzetis orvosomhoz fogkő leszedésre, és említettem neki ezt a problémát, de azt mondta, hogy nem tudja, mit csináljak 😡 Mivel az a doki, akihez magánrendelésre járok még két hónapig nincs itthon, úgy döntöttem, hogy addig is veszek Lacalut Aktiv fogkrémet és Gengigel gélt. Ezek jók lehetnek erre a problémára? Van esély arra, hogy nem veszítem el a fogam?

26N


2019. márc. 24. 13:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem írni, hogy a fogínyem vissza van húzódva. Ez lehet a probléma oka?
2019. márc. 24. 13:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, most menj másik fogorvoshoz
2019. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ínysorvadás okozhatja.
2019. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne fogorvoshoz menj, hanem parodontológushoz, ők foglalkoznak az ilyen ínybetegségekkel, az ínylehúzódás, fog mozgása rendbehozható ha időben elmész.
2019. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ínysorvadás nincs ebben a korban vagy extrém ritka, azt pedig bármelyik fogorvos említette volna. Itt esetleg lehet olyan, hogy ezt a fogad érte valami, gyulladásban van, ami miatt elkezdett mozogni. Mindenképp kell egy röntgen. Ha a fogad koccintásra, mozgatásra, nyomásra érzékeny akkor meg azonnal kell fogorvos, majd ő tudni fogja a teendőket. Első körben gyökérkezelés kell, ha nem rossz nagyon a helyzet.
2020. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!