Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A vérdugó esett ki vagy mi...

A vérdugó esett ki vagy mi volt ez?

Figyelt kérdés

3 napja húzták a fogamat, most az előbb megfeledkeztem magamról és egy pohár korty vizet megöblögettem a számban.

Kiköptem, hogy egy kb. 3x4 mm-es sárgás-barnás "pamacsot". Amikor szétnyomtam ilyen puha, vékony "szálas" anyag volt. Ez vérdugó vagy kajamaradék lehetett?

Nem vérzik és nem fáj.


2019. márc. 29. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Vérdugó lehetett, de nézd meg a fogad helyét, ha lyukat látsz ott, akkor az volt.
2019. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem gáz, hogy ilyen hamar kiesett? Mi a teendő?
2019. márc. 29. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
De lehet gáz. Az még friss seb. Abba belemegy minden, elfertőződhet. Nekem elfertőződött, de nekem valamiért nem is alakult ki vérdugó sajnos és embertelenül fájt. Orvos kipucolta, tett bele jódos gyógyszeres valamit, utána már nem tudott bele menni semmi. Szerintem hívd fel a dokit.
2019. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fogorvost megkérdeztem a húzás előtt, hogy mire figyeljek, mit nem szabad, mit lehet. Azt mondta, hogy mindent szabad, 1 napig ne igyak tejet.
2019. márc. 30. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
3 napig tilos a tejtermék, kávé, alkohol. Aznap nem ajánlott a tojás és hústermék, mert ugyanúgy el tud bacisodni. Tilos öblögetni, köpködni, a sebet szívogatni és piszkálni. Ha kaja megy bele ott kell hagyni, majd kijön magától, de ajánlott ilyenkor kerülni az olyan ételeket pl amiben mag van és könnyen bele tud menni. Elég kevés infóval látott el a fogorvosod. De mindegy, mert ezen már túl vagy, esetleg legközelebbre jó lehet ez az infó. A vérdugó nem kiesik egyébként, hanem "felszívódik", bele épül az ínyedbe, ahogy a seb gyógyul. Ez egy kocsonyás anyag, ami azért van, hogy a friss sebbe ne menjenek bele a bacik és a többi. Ha még mindig nem fáj nem hiszem hogy bajod lesz, de elég nagy szerencséd van, főleg ha nem volt meg a 3 nap tejmentesség.
2019. ápr. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kb. 2 nap volt tejmentesség. Valószínű akkor nem vérdugó jött ki, hanem ételmaradék, mert nem kocsonyás anyag volt.

Továbbra se fáj a fogam helye. Napról-napra jobb.

2019. ápr. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!