Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál lehetséges ilyen?

Fogorvosnál lehetséges ilyen?

Figyelt kérdés

Az egész decemberben kezdődött mondta, hogy menjek január 31.-én vissza, mert nagyon fogköves a fogam és leszedi.

Tudni kell, hogy agydaganatom van, ami azt hiszem nem kell túl magyarázni, sok kellemetlenséget okoz.( Rosszullétek)

31.-én sajnálatomra, előjött egy ilyen... és nem tudtam megjelenni..

Így mihelyt felépültem szerettem volna időpontot kérni, de napokig nem vették fel, így egyik nap úgy gondoltam elmegyek, hátha.

Elmentem senki sem volt őrültem, mondom ez úgysem akkora feladat... bár addigra már letört egy darab a fogkőből..

Szólított, majd elmondtam miért nem tudtam jönni, stb...mi a panasz..

15 percig vizsgálgatott , legalábbis úgy tett.

(Szerintem ezidő alatt már félig kész lettünk volna.)

Majd közölte, hogy sajnos túl sok beteg van, akit ő ellát, ad időpontot, április 2.-ára (ez február közepén), és most nem csinál semmit, mert ez nem akut.


Azóta sajnos egyre érzem a fogkövet, látni lehet, fáj feszül, szürkés...az ínyem...

Hátul időközben két fogam lyukas lett.

A kérdésem az lenne, ha most elmegyek.. lehetséges, hogy az mondja leszedi a fogkövet és betömni a fogat..

Kérhetem, hogy először csak a fogkövet szedjük le és újabb időpontban... pedig tömés...

Nyilván nem én döntök.., de hátha.


Köszönöm szépen.🙏🙏🙏🙏


2019. ápr. 1. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Az, ami veled történt sajnálatos. DE! Azzal, hogy te csak úgy megjelensz, hogy jöttél ellátásra valóban van egy kis baj. Ha téged ellátnak úgy, hogy valójában neked nem volt semmilyen akut panaszod, csak megjelentél, a fogorvos meg éppen ráért, akkor az emberek szépen lassan rá fogna szokni erre a fajta viselkedésre. Vagyis, hogy nem kérnek időpontot, hanem csak úgy megjelennek, hogy jöttek erre meg arra. Ha nálad kivételt tesz, akkor jogosan fogja kérni Kis Aranka, Nagy József, meg Szabó Marika, hogy őket is lássa el az orvos soron kívül. De hogy teszi ezt, ha épp dömping van, ha éppen azon a napon mindenki eljött az időpontjára, ha amúgy még további 4-5 megjelenik feldagadt arccal, meg még 5-en megjelennek ,hogy hallották, hogy lehet ide jönni időpont nélkül is... nem véletlenül találták ki ezt a rendszert, az orvos helyesen járt el azzal, hogy elküldött, mert a fogkő valóban nem akut dolog, ha pedig veled kivételezik, mással is kell majd, aminek majd a fegyelmezett, időpontra érkezett emberek isszák meg a levét.


Az, hogy szerinted mit csinált az orvos és volt-e szükség ennyi időre erre: kicsit arrogáns ez a hozzáállás, ne haragudj. Ha nem érted mi tart ennyi ideig, akkor nyugodtan el lehet végezni egy fogorvosi szakot, és mindjárt összeáll a fejedben, hogy ennél jóval többet is el lehet időzni egy ember szájában effektív munka nélkül is. Ez olyan, mintha nekem azt mondaná az autó szerelő hétfőn, hogy péntekre elkészül az autóm, én meg kikérném magamnak, hogy szerintem ezzel holnapig is el lehet készülni, nem értem mit sz*rakodnak vele annyit, habár nem vagyok autószerelő és még csak nevén sem tudom nevezni a felmerülő gondot, hovatovább, azt sem tudom, hogy pontosan miért alakult ki ez a probléma a kocsimmal.


Minekután a fogkő ínygyulladást produkál, az pedig ínyvérzéssel jár, ezért kevés kivételtől eltekintve amúgy is mindig a fogkővel szoktak kezdeni, mert ha megindul az ínyvérzés, akkor ott már tömni nem lehet. Egyszerre egy ülésben pedig szintén csak egy dolgot csinálnak, így nem hiszem, hogy van miért aggódnod. De ha kérsz időpontot, elmondod, hogy több dolgot kell csinálni és kapsz (vagy kérj te magadnak) eleve több időpontot, hogy ne kelljen 2 kezelés között hónapokat várnod.


És igen, az áprilisra adott februárban kért időpont reális. Nem a fogorvos határozza meg, hogy hány órát rendelhet egy héten, hanem a NEAK és arról sem a fogorvos tehet, ha egyszerűen sokan járnak hozzá. Illetve de, tehet róla, mert akkor ezek szerint nem dolgozik olyan rosszul, hogy ne járjanak hozzá betegek. Hogy ekkora a várólista az inkább jelenti azt, hogy jó a doki.


A fogkő pedig az ott maradt lepedék megkövesedett formája, nem genetika, nem hormonok. Tessék jobban odafigyelni a fogmosásra, minél többször hozzáérni az ínyhez, akkor is, ha vérzik!

2019. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Minden szakrendelésen hónapokra adnak csak időpontot. Addigra vagy meggyógyul az ember, vagy ha össze tud szedni privát orvosra pénzt, akkor elmegy oda az ember. Ott emberhez méltó bánásmódban részesül a pénzéért. Orvosból is kevés van, mert elmentek külföldre dolgozni.
2019. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Köszönöm szépen.

Te beszélsz arrogáns viselkedésről...majd írsz egy dupla arrogáns választ.

Szerintem tuti fogorvos leszel, nem szidtam egy orvost, nem mondtam rosszat egy ártatlan kérdés, amit direkt a félre érzések végett fejtettem ki.:)


A leendő pacinesekkel ne légy ilyen.

2019. ápr. 1. 21:42
 4/16 anonim válasza:
47%

Sajnos nem csak veled van ez, főleg sztk-ban bármit megengednek maguknak... Ez az időpont vicc, szerintem begőzöl5 azin, hogy nem jelentél meg, az enyém fél óráig oltogatott, meg az asszisztens flegmázott, egy pácienst, mert nem jelent meg. De mondta neki, hogy hát csomószor hívta őket. Kiderült, hogy hetek óta nem jó a telefon... De akkor meg azért oltltta le, hogy hogy nem tudja a doktornő számát...


Sajnálom, ami veled történt, ha megengedhetné magamnak, elmennék magánorvoshoz. De ha más nem, akkor elmész hozzá holnap és én egyébként meg mondtam volna neki, hogy miért nem jelentem meg és ha kicsi empátia is lenne belőle, fontosabb mint a kikúrt időpontja... Evyszerre nem szer fogkövet, meg töm, azért külön vissza kell majd jönnöd.


Magával nem az időponttal van baj, mert ahol sok a beteg tényleg nem kell. De itt a körzetisnél akkor mentél mikor akartál, ellátott, nem kellett sosem időpint, pedig több ebtege volt, mint az előbb említettnek.


Velem meg azt csinálta az előbb említett, hogy már 2 a második koronát cseszte el, az első nem is passzolt rá, hiába mondtam neki, hogy még mindig magas, fogta magát és kilyukasztotta... Meg hetek után se tudom becsukni a számat aagas korona miatt... Mondta, hogy ideiglenesen van beragasztva, majd menjek vissza, visszamentem, elküldött, hogy majdha mozog, mert így nem tudja levenni... Rá egy vagy két hétre visszamegyek, erre olyan dolgot tettek velem, hogy bőgve jöttem el. Közben kellett volna elmenne máshova...


Bem azon múlik, hogy körzetis-e, ott is van nagyon rendes. Ahoz persze értett a doktornő, hogy kb. 10 alkalommal voltam ott a hülye koronája miatt, mindig elszámolt 2.tömést, meg pár érzéstelenítőt tb alapon. Állítólag magánban kedves, de én ugyanannyit fizettem itt a dohos rendelőben a koronáért, mint a német a csiliviliben.

2019. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Hát igen szörnyű...:/

Főleg, hogy van, aki szerint ez teljesen oké így.:D


Amúgy azért tartom viccesnek, mert kb. 8500-an lakunk itt és 2 fogorvos is van... tehát...mindegy.:D ( lakóhely szerint, nem mehetek a másikhoz)

Tisztában van azzal, hogy miért nem tudok elmenni, de nem érdekli.. múltkori válasza az volt, hogy a fog is fontos dolog!



Hát a magánorvoson én is gondoltam, de önmagában a kezeléseim elég drágák...erre egyszerűen már nem telik.:(

2019. ápr. 1. 23:21
 6/16 A kérdező kommentje:

Jajj nem küldte el.


Kívánok neked jobbulást és kitartást!:)

Szörnyű, hogy ilyen barbár módon elbántak veled...:(

2019. ápr. 1. 23:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az első válaszolónak igaza van. Szerintem a fogorvosod semmi rosszat nem tett, ha egyszer időpontos rendszer van, miért gondolod, hogy el kellene vállaljon mikor te csak úgy beállítasz? Az, hogy nem volt ott egy páciens sem, nem jelent semmit. Lehet volt fél óra szabadideje, amit mondjuk evéssel szeretett volna tölteni, ez idő alatt megvizsgált téged. Ha ilyen későre adott időpontot nyilván nem szórakozik, hanem tényleg tele van.. A fogkővel még gyulladt állapotban is hónapokig el lehet lenni, ez nem akut dolog.

Amit tanácsolnék első körben, ha ilyen elégedetlen vagy keress egy másik orvost. Másodszor ha elmész erre az időpontra, próbáld meg a tömést is kérni, hiszen ezek alapján kitudja mikor kapsz új időpontot. Amíg nem jutsz el, ajánlom a parodontax fokrémet és ajánlom az elektromos fogkefét, mert azzal nagyon jól meg lehet mosni az íny közeli részeket. Egyszer azt mondta valaki, ami így be van gyulladva azt annál jobban kell mosni, fájni fog, de sokkal jobb minthogy nem mosod és ott panganak a végén már a bacik. Én azóta ha esetleg két fogam között ilyen kis gyulladt pukli nő ezerrel mosom és másnapra elmúlik..

2019. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Valójában nem köteles ellátni, ha időponzos rendszer van. Mondjuk az enyém is az, de ha gondom van akkor ellát. Az elküldés nem jó módszer neki, mert legközelebb is tudod, hogy számíthatsz rá és fogpótlás miatt is oda mész, az meg ugye pénz neki.

1-es lehet, hogy arrogánsnak tűnik, de azért van benne valami.

2019. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Fogorvost nem olyan könnyen tud másikat keresni, mert most már csak a lakóhely szerintihez mehetsz. Ezt mondták legalábbis, régebben elláthatott mást is, ha belefért neki.


Amúgy most olvasom, hogy fáj is... Akkor lehet lyuk lesz az, nem fogkő :(


Továbbá, ha fáj egy jóérzésű fogorvos sem hajthat el, A KÖRZETISNEK MEG KÖTELEZŐ!!!! Nem 2 hónapra ad időpontot, ha fáj.... Ilyen nincs.

2019. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, de sajnos igy van... ma en is voltan egy kb tizezer fos varosban levo fogorvosnal (van meg egy) es nem csinalt semmit, csak megnezett es mondta hogy ad hat idopontot... junius vegen van az elso :)
2019. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!