Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeültetés után mikor lehet...

Fogbeültetés után mikor lehet újra normálisan enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy a fogimplantátum beültetése után mikortól lehet újra normálisan enni? Pl olyat, amit rágni is kell?


A másik dolog, hogy itt is ugyanazok a szabályok vannak érvényben, mint a foghúzásnál? Azaz, hogy a tejtermékek, a tojás és a kávé tilos 3 napig? Ez azért érdekel, mert jövő csütörtökön lesz a műtét és utána vasárnap meg a szülinapom és szeretnék enni tortát. :D


És még valami, a seb mennyi idő alatt forrt be? Sportolni legkorábban mikor lehet?


1-től 10-es skálán mennyire fájt utána?


Mindenkinek nagyon köszönöm, aki megosztja velem a tapasztalatait. :)



2019. ápr. 2. 18:37
 1/9 anonim válasza:
8%

Sportolni attól miért ne lehetne, ha a fogad kezelve lett?


Amúgy off rotty nekem még nem volt fogimplantátumom, remélhetőleg nem is lesz. De miért nem kérdezed meg a fogorvosodat? Meg szerintem műtét előtt, de utána biztosan fog téged tájékoztatni. :)

2019. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert ilyen beavatkozás után nem tanácsos a fizikai megterhelés. Nekem foghúzás után pl egy hétig nem volt szabad, nehogy kiessen vérdugó. Gondolom itt meg arra kell vigyázni, hogy nehogy felszakadjon a seb az erőlködéstől. De ez csak egy tipp. :D
2019. ápr. 2. 18:59
 3/9 anonim válasza:

Hát én nem tudom, páromnak és anyámnak is húzták, nekik semmi ilyet nem mondott a doki.

Első voltam

2019. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első! Ne haragudj, de mégis mit gondoltál? Ez nem egy sima tömés.. Húzás és implant után is tilos a fizikai megterhelés.

Amúgy azért írtam ide, mert én is ez előtt állok és érdekelnek a válaszok. Én annyit tudok, hogy ugyanaz a szabály rá mint a húzásnál, hiszen ez is egy seb. 3 napig tej kávé alkohol tilos. Tojás, hús 1 napig. Sajnos a tortából nem ehetsz. Kár, hogy nem előbbre kaptál időpontot. A többiről nincs infóm, de a sportolást egy darabig hanyagold.

2019. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már van 2 implantátumon. Az én fogorvosom soha sem mondta, hogy tilos lenne a tejtermékek, a tojás és a kávé vagy a hús foghúzás vagy implantátum beültetés után.

Nem is lett semmi bajom. (Első műtét januárban volt, második márciusban.) Harmadnap már ettem normálisan.

Az erőteljes fizikai tevékenységet nem javasolta a műtét napján, azonban én még 2 hétig kíméltem magam ebből a szempontból.

"seb mennyi idő alatt forrt be?" - pontosan nem tudom, nem szeretem nézegetni, kb 3-4 hét lehet a közérzetem után. A Listerine-nel való napi öblögetés elhagyhatatlan.

2019. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen nagy szerencséd hogy semmi bajod nem lett. A tejet bárhol megnézed tiltják.
2019. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert mi a bűne a kávénak például?
2019. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A foghúzás utáni alkoholfogyasztás az értágulat miatt, míg a kávéfogyasztás a megemelkedett vérnyomás miatt nem ajánlott. Vérzékenységet okozhat.
2019. ápr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem van egy implantom, alul a bal 6-osom. Már több éves, de úgy emlékszem, hogy nem olyan volt, mint a foghúzás utáni "szabály" mert itt nem marad lyuk a csontban, mert az ínyt teljesen összevarja a tetején a doki. Rágni nyilván a másik oldalon fogsz reflexből is. Ám dokitól ha megkérdezed, holt biztos, hogy felvilágosít, sokkal jobban kb mint itt bárki.

Nekem az alsó implant beültetése után nem fájt az állkapcsom egyáltalán. 1-től 10-es skálán kérdezted, ha pl az 1 a leggyengébb és 10 a legerősebb fájdalom, akkor Nekem 1-es volt. De állítólag az alsó rész nem is olyan érzékeny, mint a felső. (Arccsont) Elég gyorsan begygyult a varrat maga. Az íny rendkívül gyorsan regenerálódik. De sportolással vigyázni kell az első pár napban, mert a varrat felszakadhat.

2019. ápr. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!