Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogy a sok kóla roncsolj...

Igaz, hogy a sok kóla roncsolja a fogakat? S, hogy csontritkulást okoz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Igaz. A benne lévő foszforsav nem engedi felszívódni a bevitt kálciumot, ami a csontok karbantartásához szükséges.
2008. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

igaz! és erre van is egy jó "teszt"

egy pohár kólába rakj egy csirkecsontot és nézd meg köbö 1 hét múlva hogy mi történik a csonttal! hát köbö ez lesz a csonttal és a fogunkkal is :S

2008. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A csirkecsonton nincs zomanc...szoval ez nem igazan igy van,de ettol fuggetlenul nem egeszseges,de ez genetikai adottsag is,van aki evek ota literszamra issza es kutya baja.
2008. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom előbb vagy utóbb nála is jelentkezni fog a hatás.
2008. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

1 liter cola-ban 36 db kockacukor van.

Dontsd el te, hogy roncsolja-e a fogat?

2008. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Jajj, ugyan. Tényleg nem egy túl egészséges dolog, de ugyanezt elmondhatjuk akár a kávéról is.
2008. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Eninővér ***** válasza:
92%
Sok ijesztő dolgot olvasunk a kóláról, némely helyeken vízkő meg rozsdaoldónak használják, ahogy fennebb is írták, a benne levő foszforsav oldja a kálciumot, ha mentolos cukor után iszod, nem lesz kellemes érzés a gyomrodnak, a benne levő koffeinhez hozzászokhatz stb.stb.Sajna én is iszom, de csak napi max egy pohárral, mert tudom, hogy lassú, allatomos "gyilkos"/ezért van, hogy évek óta issza és nincs tünete/és pótolom a kálciumot tablettával, tejtermékkel.
2008. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
43%

Ezek hülyeségek ! Főleg a csirkecsontos válasz ! Ugyanezt próbáld ki 100% narancslével, vagy bármivel amiben van egy kis sav. Ami a fogakat illeti, minden roncsolja ami szénsavas, de ugye azt sem tartod napokig a szádban ?

Az viszont biztos, hogy a koffeinnel

vigyázni kell !!! Ez nem vicc !!!!


Smile

2008. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem a szénsavval van baj, hiszen az ásványvizekben, más üdítőkben is az van, mégis mindig a kólát "piszkálják". Régen az ment, hogy mert kátrány van benne, stb. Végül is vehetjük akárminek a karamellt, mint színezéket, mert ha sokáig égeted, kátrány lesz belőle... :) Komolyra fordítva a szót, sok benne a cukor (a light-ban meg a sokkal károsabb aszpartám), de ahogy az egyik előttem szóló is írta, ugyanígy tele van cukorral és koffeinnel egy édesszájú kávéadagja is. Szerintem napi 1-2 pohártól semmi bajod nem lesz, literszám meg - gondolom - nem iszod. Vagy igen? A csirkecsontot meg belerakhatjátok Fantába, Lift-be, Mirindába is, ugyanaz lesz az eredmény. Nem magával a kólával van baj, ez a lényeg.
2008. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kólás tesztben lejátszódó folyamat pontos megnevezése: dekalcináció. Ahogy előttem páran leírták: a fogakból és csontokból a foszforsav kioldja a kálciumot és a magnéziumot, így törékenyek lesznek.

Fogak esetén fogszuvasodást okoz (kilyukad a fog).

2009. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!