Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Visszamaradt foggyökér kihúzása?

Visszamaradt foggyökér kihúzása?

Figyelt kérdés
Sajnos 2 felső rágófogam évek óta teljesen le van törve, csak a gyökér van. Már az ínyem is elkezdett ráhúzódni. Már készültem a szájsebészeti beavatkozásra, de a dokim azt mondta simán kihúzza mindkettőt, 2 hét múlva mehetek. Volt már valakinek ilyen? Egyáltalán mivel tudja megfogni, ha nincs mit?

2019. ápr. 15. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem régen egyik foggyökeremet gyökérfogóval simán kiszedte a fogorvos, nemrégiben egy másik beletört fogat kiemelte az orvos, valamilyen érdekes emelővel alányúlt és kiemelte.
2019. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Emelővel. Ha az íny ráhúzódott, akkor picit vág rajta és kiszedi. Nem feltétlenül bonyolult egy ilyen húzás, ha már csak néhány millis csonkok vannak meg, vagy eleve mocorog, ahhoz nem kell szájsebész.
2019. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 3 hete szedtek ki kettő ilyet is! Semmi extra, elzsibbaszt de nagyon, semmit sem fogsz érezni, utána nekem egy ilyen tompa végű pálcával (ha jól láttam) belenyúlt és elkezdte kiemelgetni. Az egyik gyorsan kijött, nem is volt utána érzékeny, de a másikkal elég sokáig szenvedett, az ínem ís széthasadt oldalt (vagy az előző válaszoló szerint szétvágta, h könnyebben jöjjön) ezt csak este fájlaltam, de bevettem egy brufent és másnapra semmi. Persze az evésnél majd figyelni kell h ne nagyon menjen bele kajamaradék.
2019. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Idáig elhúzódott a dolog, nemrég értem haza. Először a gyorsan romló elülső fogaimat rakta rendbe. Hát alaptalan volt a félelmem, ilyen hamar talán még ki sem szálltam az orvosi székből. Injekció mindkét oldalra, kicsit vártam, majd vette elő a gyökérfogót. Se szike, se emelő. Tekert egyet jobbra balra és már jött is kifele. 2 gyökér nem tartott tovább 3 percnél. Még gézlapra sem kellett harapnom, mert alig szivárgott valami. Teljesen szét volt már rohadva mindkettő :( .
2019. jún. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!