Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Visszamaradt foggyökér kihúzása?

Sajnos 2 felső rágófogam évek óta teljesen le van törve, csak a gyökér van. Már az ínyem is elkezdett ráhúzódni. Már készültem a szájsebészeti beavatkozásra, de a dokim azt mondta simán kihúzza mindkettőt, 2 hét múlva mehetek. Volt már valakinek ilyen? Egyáltalán mivel tudja megfogni, ha nincs mit?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogorvos, foggyökér, szájsebészet

ápr. 15. 16:26  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem régen egyik foggyökeremet gyökérfogóval simán kiszedte a fogorvos, nemrégiben egy másik beletört fogat kiemelte az orvos, valamilyen érdekes emelővel alányúlt és kiemelte.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 15. 16:30 Privát üzenet
Emelővel. Ha az íny ráhúzódott, akkor picit vág rajta és kiszedi. Nem feltétlenül bonyolult egy ilyen húzás, ha már csak néhány millis csonkok vannak meg, vagy eleve mocorog, ahhoz nem kell szájsebész.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 15. 20:00 Privát üzenet
Szia, nekem 3 hete szedtek ki kettő ilyet is! Semmi extra, elzsibbaszt de nagyon, semmit sem fogsz érezni, utána nekem egy ilyen tompa végű pálcával (ha jól láttam) belenyúlt és elkezdte kiemelgetni. Az egyik gyorsan kijött, nem is volt utána érzékeny, de a másikkal elég sokáig szenvedett, az ínem ís széthasadt oldalt (vagy az előző válaszoló szerint szétvágta, h könnyebben jöjjön) ezt csak este fájlaltam, de bevettem egy brufent és másnapra semmi. Persze az evésnél majd figyelni kell h ne nagyon menjen bele kajamaradék.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 15. 22:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Chlorhexamed szájvíz mehet gyógyszeres (gyökér) tömés mellé?
Foggyökér vagy állcsont ciszta felszivodhat "magától"?
Mikor használhatók szájvizet?
Szájsebészet. Visszamaradt foggyökér. Nagyon félek. Milyen lesz?
Visszamaradt foggyökér,35 radix extr. Ez mit jelent? Mire számíthatok és mennyire fájdalmas?
Mit takar az, hogy visszamaradt foggyökér?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!