Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosom gyökér kezelt...

A fogorvosom gyökér kezelt egy fogat, és azt mondta be van gyulladva. Gennyedzett is. Most gyógyszeres tömés van benne, már 4 alkalommal voltam nála ezzel a foggal. Létezhet az, hogy még mindig fáj, és főleg akkor mikor hajolok?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk autóban ülök,és nagyobbat zöttyen a kocsi, akkor is fáj az a fog.

Valószínű, hogy akkor így ki fogja húzni?


2019. ápr. 18. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Még bármi lehet belőle. Én olyan 10-15 alkalommal jártam vissza az egyik fogammal, és 3-4 hónap telt el a gyökérkezelés megkezdése után, mire bele mertem tetetni a rendes gyökértömést. Nekem mondjuk nem gennyedzett különösebben, csak vérzett, és a gyökércsúcsok nagyon érzékenyek voltak. Nekem főleg mozgatásra fájt, nyugalmi helyzetben nem, gondolom, a gyökércsúcsok belül húzódtak ilyenkor, vagy a fogban lévő gyógyszeres csík hozzáért a csúcshoz esetleg. Amikor végre le lehetett tömni végleges, kemény, gyökértöméssel, onnantól viszont határozottan jobb lett.
2019. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet persze. Mint ahogy a gyulladás sem egyik napról a másikra alakult ki, úgy meggyógyítani sem lehet egyik napról a másikra. Gyökérkezelésre külön igaz, hogy sok türelemre van szükség és meg kell barátkozni annak a gondolatával, hogy esetleg nem sikerül. Több ezer hajszálvékony, hovatovább mikroszkóp méretű kis csatornácska van a fogadban, nem lehet előre tudni, hogy maradnak e benn baktériumok. Ha genny is ürült, az különösen nagy fertőzésre utal, így ott még nagyobb türelemmel kell lenni.
2019. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!