Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy fogszabályozó?

Figyelt kérdés

Az egyszerű, fémre gondolok most. Nemrég derült ki, hogy kell majd fogszabi. Felülre biztos, alulra nem tudom, de valószínűleg nem.

Illetve, erre van valami támogatás(18 év alatti vagyok), vagy ilyesmi? Egy jövedelemből élünk, és tudom, hogy elég drága, nagy megterhelés lenne ez anyukámnak, viszont nyilvánvalóan megcsináltatjuk, mert ugye kell. És akkor erre milyen támogatást lehet kapni, ha lehet?

Előre is köszönök minden választ:)



2019. ápr. 25. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztk alapon 100-120e összesen. Apránként kell fizetni, egyszer 5e, egyszer 15e, ahol éppen tart a fogszabályozó készítése, később az állítgatás.
2019. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia. Hat ez attol is függ hogy hol csinaltatjatok, nemtudom mennyibe kerül egy olyan fogszabalyozo amit nem maganorvosnal igenyeltek, de igazabol szeritem nem sok a kulonbseg. Sok helyen mar elérhető a részletfizetés is, ami annyit tesz, hogy kifizetsz egy fogívre pl 20.000-Ft ot és aztan minden honapban ki kell cserelni az ívet, azaz huznak rajta az plusz 5000 Ft körül szokott mozogni. Ha maganorvosnal csinaltatjatok, akkor a gyerek fogszabalyozas altalaban olcsobb mint a felnott (felnott ilyen 100.000 körül van / fogív, a gyerek meg 40.000/ fogív, plusz ugye minden honapban a huzas) Ha nem maganorvosnal csinaltatjatok, akkor nagyon sokat kell a fogszabalyzora varni, mert az egesz orszag gyerekei ide allnak sorba. Itt viszon ha jol tudom, tudsz igényelni valami tamogatast, vagyis hat gondolom lejjebb viszik az arat. Remelem tudtam segíteni egy kicsit.
2019. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem megyeszékhelyen TB támogatással 40-40 ezer volt a két ív, az állítás ingyenes volt. Cserébe volt, hogy 1,5 órát vártam egy 1,5 perces állításra.
2019. máj. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!