Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? SOS!

Fogszabályzó? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap rakják fel az állandó fogszabályzóm. Őszintén rettegek. Én hányásfóbiás vagyok, amikor pár napja az elszeparáló gumikat tették fel, akkor is hányingerem volt. Itt meg sokáig lesz nyitva a szám stb. Mit lehet tenni, hogy ne legyen hányingerem? Mert már most az van😅. Tényleg nagyon félek. Deadalont veszek be indulás előtt! A válszokat előre is köszönöm! 😊

2019. máj. 1. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Hasonló helyzetben vagyok, nekem tágítót fél éve, rendes fogszabályzót kb. két hónapja raktak fel.


Bár nekem a tágító sokat segített, azért kis hányinger volt (nem olyan sok, szerencsére amikor már fent van nem sok vizet zavar). A berakás kicsit nehézkes, de ha jófej a doki, akkor majd engedi néha kicsit a pihenést.


Indulás előtt 8-12 órával ne egyél sokat (max egy szendvics, de 4 órával semmit!). Daedalont megérkezés előtt 1 órával vedd be. Dokinak szólj a helyzetedről. Kb. ennyit tudsz tenni.


De miután fent van, semmi baj nem lesz, max kicsit nehezebben megy a beszéd, nem tudom milyen a korosztály/baráti kör, nekem (14F) viszonylag jó volt. Még egy-két lány szerint nagyon is jól áll ;)

Ja, és ha lehet viaszt kérj, mert néhány helyen szúrni fog és sebesít (ami utána viasszal is kellemetlen)

2019. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki hány. Láttak már ilyet. Majd szólsz hogyha felteszed a kezed, azt azt jelenti, hogy jön és vegye ki a kezét a szádból. Én nem hánytam, de erősen öklendeztem, csak annyit kaptam hogy bírd ki. Mondom kösz. XD
2019. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nahat most jól beparaztam😂. Én is annyi idős vagyok, mint amennyit az első válaszoló írt csak lány. Az én dokim velem mindig bunkó, de nem akarom lehanyni 😂😅
2019. máj. 1. 23:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)

Próbáld ki.

Én konkrétan ha a szájpadlásomon hátradugok egy kanalat, már öklendezek néhány mp után, de ott minden oké volt.

Dokinak tényleg szólj, de ennyi.

Majd írd meg hogy ment!

2019. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp megírom majd! Köszi a válaszokat! 😊
2019. máj. 1. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Túlélted?
2019. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia/sztok! Igen túléltem és egyáltalán nem volt annyira vészes, mint amilyenre számítottam. Sőt egész tűrhető volt, de azért még egyszer nem csinálnám végig :D. Amúgy te/ti mit ettetek az első napokban?
2019. máj. 2. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:

(első ismét)

Nekem szerencsém volt, de amúgy pépes, joghurt, leves a jellemző. Én tudtam enni pl szendvicset (kenyér vaj sonka sajt) kis kockákra vágva...

2019. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kár hogy nem olvastam az első válaszoló b*romságát előbb. Nem tudom te milyen fogszabályzót kaptál, de én egy hétig nehezen ettem vele, de hogy az első 3 napban csak folyékonyat és pépeset az biztos. Azt tanácsoltam volna, hogy egyen rendesen, mert utána nem fog tudni. A gyomrod sem lesz olyan ideges, tele pocakkal nyugodtabb vagy mint éhesen. Amikor csinálják ezeket a vizsgálatokat az agyad kikapcsol valamilyen szinten, nem azzal foglalkozol hogy elhányod magad, hanem hogy épp mit csinálnak. Azt senki nem tanácsolta, hogy óvatosan egyen, a ragasztó 48 órát is köthet.

Kedves kérdező, remélem nem haltál éhen :D Mindent ehetsz ami puha. Ne próbálj meg harapni. Egyél főzelékeket, bébiételt, krumplipürét, fasírt, tojásrántotta, puha sonka, májkrém, hal, stb. Ezekkel túl lehet élni az 1-2 hetet ami a legkritikusabb, utána már észre sem veszed hogy mi mindent meg tudsz enni. Fájni fog. Minden nap meglepetés melyik fogad fáj, van amikor több napig fáj ugyanaz a fogad. Nem kell megijedni, csak szépen mossad. Biztosan kaptál tájékoztatót, miket nem lehet enni, azokat tényleg érdemes betartani. Kemény dolgok pl. mogyoró és a többi magvak, pattogatott kukorica, rágózni ugye tilos, és nem ajánlott a harapdálás. Felejtsd el hogy úgy eszel ahogy eddig. Mindent tördelni kell, meg összevágni. Az első időben biztos, utána már tudni fogsz harapni (minimum 2-3 hónap, de aztán jön egy kontroll és megint nem mert fájni fog mikor meghúzza) de akkor is óvatosan, nem kell "direkt" arra hajtani hogy letépd a fogszabit. Kitartást!

Egy 7 hónapos fogszabályzós

2019. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek 😊
2019. máj. 3. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!