Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Mennyire fáj egy gyökérkezelés, ha be van gyulladva a fogam? Péntekre lemegy a gyulladás?

Péntekig nincs az én dokim, bementem egy másikhoz gyógyszert kérni. Szerintem nagy a valószínűsége annak, hogy majd gyökérkezelni kell, pénteken derül ki. Nem tudom aznap megcsinálja-e, vagy majd jövőhéten. Ez a doki Augmentint és Cataflamot adott. Péntekre lemegy ezekkel a gyulladás vajon?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fog, tömés, gyökérkezelés

máj. 6. 17:41  Privát üzenet  

A válaszok
Ha fel is van dagadva és péntekig nem megy le akkor a doki nem fog hozzányúlni. Olyankor antibiotikumot szoktak felírni mert az tudja nagyban csökkenteni. Aztán utána ha lement a gyulladás valószínű gyökérkezelni fogja, az megfelelő érzéstelenítéssel egy cseppet sem fog fájni,csak ha megvan a kezelés és benne lesz az ideiglenes tömés akkor pár órával később enyhe fájdalmat fogsz érezni 1-2 napig ami normális, csak akkor nem ha lüktető fájdalmad van, mert akkor egyből menj vissza és valószínű még egy ideg bent maradt akkor. Ha már a végleges tömést kapod ami először a gyökértömés lesz arra meg utána még kapsz egy ideiglenes gyógyszeres tömést. A gyökértömés az érzéstelenítés mellett is fájdalmas de csak akkor ha belenyomja a tömést az inkább kellemetlen fájdalom, de a jó hír az hogy csak pár másodperces pillanatnyi fájdalmat fogsz érezni akkor de utána gyorsan meg is szűnik. Persze utólag hetekig érezhetsz kellemetlenséget ez a hátránya.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 6. 17:52 Privát üzenet
Nekem magánrendelőben csinálták úgy hogy annyira bevolt gyulladva hogy nem használt a gyógyszer meg az érzéstelenítő sem. Aztán inkább kibírtam hogy megnyissa a csatornát annyira hogy az idegölőt betegye. Fájt rendesen de más megoldás nem nagyon volt. Viszont utána már ment minden normálisan.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 6. 23:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Amúgy ugye valószínű, hogy nem húzza ki, hanem gyökérkezeli, ugye?

# 3/4Időpont máj. 9. 14:31 Privát üzenet
Szerintem igen. Nekem hetfon puplasapkazott hatha nem kell gyokerkezelni de egyre inkabb faj :( ami also hangon 40 + 20 ezer szoval draga de ha faj marad a gyokerkezeles.:(

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 9. 22:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
S. O. S bölcsességfog műtét után vagyok, a varratok még bent vannak, a másik oldalon rágok, de elkezdett fájni a gyökérkezelt fogam, mit lehet tenni ebben a helyzetben?
Ha gyökérkezelt fogam, amiben van csap is, be van gyulladva a gyökerénél akkor tényleg csak a húzás marad?
Ki lett idegelve a fogam a mai napon, és nyitva lett hagyva, a kezelés egyáltalán nem fájt az érzéstelenítő miatt, de most nagyon fáj. Lehet baj?
Fáj a gyökérkezelt fogam, ha rázom a fejem. Mi lehet az oka?
Gyökérkezelni kell? Mennyire fog fájni?
Nektek is volt mar hasonlo?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!