Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy gyökérkezelés...

Mennyire fáj egy gyökérkezelés, ha be van gyulladva a fogam? Péntekre lemegy a gyulladás?

Figyelt kérdés
Péntekig nincs az én dokim, bementem egy másikhoz gyógyszert kérni. Szerintem nagy a valószínűsége annak, hogy majd gyökérkezelni kell, pénteken derül ki. Nem tudom aznap megcsinálja-e, vagy majd jövőhéten. Ez a doki Augmentint és Cataflamot adott. Péntekre lemegy ezekkel a gyulladás vajon?

2019. máj. 6. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel is van dagadva és péntekig nem megy le akkor a doki nem fog hozzányúlni. Olyankor antibiotikumot szoktak felírni mert az tudja nagyban csökkenteni. Aztán utána ha lement a gyulladás valószínű gyökérkezelni fogja, az megfelelő érzéstelenítéssel egy cseppet sem fog fájni,csak ha megvan a kezelés és benne lesz az ideiglenes tömés akkor pár órával később enyhe fájdalmat fogsz érezni 1-2 napig ami normális, csak akkor nem ha lüktető fájdalmad van, mert akkor egyből menj vissza és valószínű még egy ideg bent maradt akkor. Ha már a végleges tömést kapod ami először a gyökértömés lesz arra meg utána még kapsz egy ideiglenes gyógyszeres tömést. A gyökértömés az érzéstelenítés mellett is fájdalmas de csak akkor ha belenyomja a tömést az inkább kellemetlen fájdalom, de a jó hír az hogy csak pár másodperces pillanatnyi fájdalmat fogsz érezni akkor de utána gyorsan meg is szűnik. Persze utólag hetekig érezhetsz kellemetlenséget ez a hátránya.
2019. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem magánrendelőben csinálták úgy hogy annyira bevolt gyulladva hogy nem használt a gyógyszer meg az érzéstelenítő sem. Aztán inkább kibírtam hogy megnyissa a csatornát annyira hogy az idegölőt betegye. Fájt rendesen de más megoldás nem nagyon volt. Viszont utána már ment minden normálisan.
2019. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Amúgy ugye valószínű, hogy nem húzza ki, hanem gyökérkezeli, ugye?
2019. máj. 9. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem hetfon puplasapkazott hatha nem kell gyokerkezelni de egyre inkabb faj :( ami also hangon 40 + 20 ezer szoval draga de ha faj marad a gyokerkezeles.:(
2019. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!