Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzóm van és...

Állandó fogszabályzóm van és az alsó első fogaimon fogkő vagy valami fehér lepedék képződött?

Figyelt kérdés

Használok speckó fogkefét ami befér ehhez a részhez de mégis kialakul minden fogkő eltávolítás után 3-4 hónapra-ra!

Szabad ezt a valamit műanyaggal vagy más eszközzel eltávolítani,vagy van erre valami speckó fogkrém?


2019. máj. 12. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza a fogorvoshoz eltávolításra, ezt magadnak nem tudod eltávolítani. Utána pedig mossad rendesen. Az, hogy használsz valamilyen fogköztisztító eszközt, még nem jelenti, hogy helyesen is használod. Jobb rendelőkben van külön egy dentálhigiénikus szakember, aki meg tanítja a pácienseknek a helyes fogmosást, és egyéb egyéni szájhigiénés eszközök használatát.

A fogkő azért lesz, mert az el nem távolított lepedék megkövesedik a fogaidon. Tehát ha alaposan tisztítanád nem lenne fogköved sem. Illetve sokkal nagyobb időintervallumonként kellene depurálásra járnod.

Emellett a Philips Sonicare fogkeféit ajánlom a fogszabályzódhoz, ezzel sokkal alaposabban tudod tisztán tartani a fogaidat, mint egy forgófejes vagy egy manuális fogkefével.

2019. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,elgondolkodtató!
2019. máj. 15. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Én elektromos fogkefével mosom a fogam, lehet kapni rá direkt olyan fejet, ami fogszabályzóhoz való. Sokkal tisztábbnak érzem utána a fogsorom, mint napközben az átlag kaja utáni fogmosásokkor manuális, vékonyított kefével. Egyértelműen jobban "átdörgöli" az íny menti részeket is.

Az Oral-b egybe csomagol 2 ilyen fejet és mellé egy egycsomós fejet. Ezekkel szerintem maximálisan rendben tartható a fogszabályzó alatt is a fogsor, sosem kövesedett be nekem (bár tény, hogy amúgysem vagyok rá túl hajlamos).

Érdemes sorra venni azt is, mit használsz még. Pl. egyes szájvizek is növelik a kialakulás lehetőségét, ami engem anno megdöbbentett. Pl. Corsodyl tartós használata után (műtét utáni gyulladások miatt) le kellett szedetnem nekem is a fogkövet, akkor mondta a doki, hogy okozhatta ez, illetve az óvatosabb fogmosás együttesen. Gyakran találkozik ilyen problémával.

2019. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudnál erről az Oral-B fogkeféről pontos tipust,illetve képet/linket küldeni?

Köszönöm!

2019. máj. 17. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Oral-b Ortho Care Essentials

Ha beírod googlebe, megtalálod. Én webshopból rendeltem, de a múltkor láttam a müllerben is.

2019. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm!
2019. máj. 18. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!