Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen nehéz fogszabályzó...

Miért ilyen nehéz fogszabályzóval enni?

Figyelt kérdés
Ma rakták fel a fogszabályzóm , de csak a felső részt, próbáltam enni 1-2dolgot ,valami burtálisan nehéz , próbáltam először milánói makarónit enni , abbahagytam , nem tudok egyszerűen rágni , utána próbáltam chipset , azt se tudom megrágni, mind a 2 oldalon a rágó fogaim fájnak ha megpróbálok rágni , de nem csak azért nem tudok rágni mert fáj , hanem mert ott vannak rögzítve ugye, és 1hónap múlva felrakják alulra is , valaki akinek volt hasonló az hogy oldotta meg ? Vagy az ilyen dolgokat el kell felejtenem?

2019. máj. 23. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták, hogy az első héten csak levest tudsz enni? 😂😂 Két hét és észre se fogod venni.
2019. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ohh , hát ez kimaradt ,egyedül azt mondták hogy fura érzés lesz egy ideig , meg hogy fájni fog , azt már érzem

és úgy amúgy kb meddig leszek pösze?

2019. máj. 23. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megszokni. Én 1 hét után sem tudtam még rendesen rágni. Értsd úgy, hogy mondjuk egy egyszerű csirkemellet sem. Fájt is, meg kellemetlen is volt, állandó teli száj érzet, mindenen fennakad a kaja, féltem, hogy lepattannak a tappancsok stb.

Aktiválásnál is mindig rossz az első pár nap. Jót tesz a diétának, cserébe tökélyre fejlesztettem a turmixaimat és a helyi boltok joghurt választékát is kívülről ismerem. Ki lehet azért bírni. :) Ilyenkorra próbálj meg mindig könnyebben ehető kajákkal készülni.

Ja, az első napok után ráadásul nekem kisebesedett a szám minden oldalon. Kidörzsölték a tappancsok. Aztán amióta az is elmúlt, már teljesen megszoktam.

2019. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a pöszeség... arról nehéz nyilatkozni. Én is az voltam az elején, direkt odafigyeltem mindig, hogy szépen beszéljek és így többnyire ment is. Egy idő után elmúlt.
2019. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én nem nagyon fogyasztok turmixolt dolgokat , nem is nagyon tervezek, csütörtökön rakták fel a cuccot , akkor próbáltam ugye csipszet enni , nem tudtam 2napra rá már sikerült , ettem bismarckot is, azóta ettem egy fura olyan levest is amibe kicsi tészta van , jó volt , de még aznap (3. nap) ettem kenyeret , szétcsipkedve meg tudtam enni , a héjával volt egy kis gondom de kibirtam , a száraz dolgokat nehezen tudom megenni , gondolok én pogácsára , vagy valamilyen pék dologra

a pöszeségről annyit mondok ,hogy néha az "sz" és a "c" betűvel akadok meg ,és az a gondom hogy németül meg nehezen tudok így beszélni , hogy minden szót újra kell mondanom , na de hát ahogy szokták mondani , a szépségért meg kell szenvedni még ha csak nem is fizikailag :D

köszi a segítségeket

2019. máj. 27. 19:07
 6/8 A kérdező kommentje:

engem amúgy a fém idegesít a szájpadlásomnál

néha olyan érzésem van mint ha mozogna (persze csak képzelődök , megnéztem stabil) , meg az apróbb dolgok odaragadnak , pl darálthús vagy a kukorica és nem a legkellemesebb , de ha már pizzát eszek akkor nem érdekel

:D

2019. máj. 27. 19:10
 7/8 anonim válasza:

>bismarck

Egy egész csatahajót megettél?

2019. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hahaha. Befer még egy haynau mellé?
2019. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!