Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Emiatt lehet kellemetlen...

Emiatt lehet kellemetlen szagű a lehelletem és a nyálam?

Figyelt kérdés

A fogorvosom, mint utólag kiderült, egy igazi kókler.

Ugye felrakott egy koronát, amivel csak a gond van. Időközönként begyullad az ínyem tőle. Mintha a rágás valahogy irritálná vagy nem is tudom.

Egyszer le is esett, kaptam ideiglenesen gyógytömést és arra ragasztotta vissza a koronát.. Amikor leesett a korona is eléggé kellemetlen szagú volt...


A koronát ha "szívom", akkor kellemetlen ízt érzek, (szerintem alászorul az étel és az lehet a baj).


Lehet ettől büdös a szám és a nyálam? (Pár napja érzem erősebben). Más problémám nincs jelenleg.



2019. máj. 24. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. A gyulladás is lehet az oka, meg az ételmaradék is. Menj másik orvoshoz.
2019. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nem mondám kóklernek a fogorvost. Lehet hogy az anatómiai és funkciós viszonyok miatt csak ilyen formát tudott belőle kihozni. Az alámenős részeket viszont minden típusú fogpótlásnál (híd/korona stb.) alaposan tisztán kell tartani, különben függetlenül attól hogy jól sikerült-e a pótlás, a bennmaradt lepedéktől begyullad az íny és akár szuvasodás vagy fogkövesség, ínyrecesszió alakulhat ki.

Ilyen kis kefékkel lehet odaférni (fogköztisztításra is jók): [link]

2019. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!