Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mindent megteszek, de valamiér...

Mindent megteszek, de valamiért nagyon kellemetlen szagú a lehelletem. Mi lehet az oka? (tovább lennt légyszíves olvassátok el)

Figyelt kérdés

Fogszabályzós vagyok, de eddig nem volt semmi gond.

Egy pár hónapja van ez az állapot, eddig tök jól kijöttem mindenkivel az iskolában, de mostanában kerül mindenki és a barátaim is célozgatnak rá hogy büdös a szám.


Megcsináltam minden tesztet: megnyaltam a kezem kis idő múlva megszagoltam, gézzel megtöröltem a nyelvemet stb. és nem éreztem büdöset.

Fogorvosom megvizsgálta a fogaim, nyelvem de semmit nem talált és amúgy is hónaponta járok vizsgálatra (a fogszabályzó miatt).


Az keserít el legjobban hogy mindent megteszek, reggel 2szer este 2szer mosok fogat (napközben nemtudom megoldani), fogselymet használok, letisztítom a nyelvemet, és napközben használok szájsprayt.


És látom hogy tőlem 2-3 méterre is érzik, mert idegeskednek, kibeszélnek, fintorognak stb. szóval "sajnos" szerintem nem a szájüregben van a probléma. De a szájnál jön ki a szag.


Gyomorprobléma kialakulhatott pár hónap alatt? És nem érzem sehol se hogy valami probléma lenne gyomrommal, mandulámmal.

Mégis mi lehet a bajom? :(


2011. máj. 9. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott gyomorszáj.A béltartalom szaga pedig kijön azon keresztül.Ezt semmiféle fogmosással,szájsprével nem tudod ellensúlyozni.
2011. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bányai Károly ***** válasza:

[link]


Emésztési gondok is lehetnek, de ezt orvoshoz kell vinni. Belgyógyász, vagy ilyesmi.

2011. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de pl. ez a nyitott gyomorszáj hónapok alatt kialakulhat?
2011. máj. 9. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen,kialakulhat.Egy ismerősöm járt így,bár neki nem állandó ez a problémája.

Menj el orvoshoz!

2011. máj. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az eros, rossz szagu lehelet azt mutatja, hogy rossz az emesztes, tulteng a sav, tul lassan halad at a taplalek a gyomron es a beleken.

A lehelet szagan ugy lehet javitani, hogy tobb dietas rostot fogyasztunk, melyek fokozatosan segitik az emesztocsatorna, a belek es a ver tisztulasat.

Keruld a savfokozo eteleket, mint zsirban sulteket, a kavet, a cukrot, a hust.

Legjobb lugositok, a friss zoldsegek es gyumolcsok. Fogyasszal gyogynovenyteat ehgyomorra, de napkozben is.

Keszits novenyi szajoblitot:

kakukkfu, fahej, szegfuszeg kombinaciojat alkalmazhatod.

Ha az olajat hasznalod, akkor egy par cseppet tegyel egy pohar vizbe,

de maga a teafozetet is tudod hasznalni.

2011. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak :)

De most eszembe jutott hogy régen is volt hasonló problémám 7-8 éves koromban, amikor este akárhogy sikáltam anyukám mindig visszaküldött fogatmosni mert rossz volt a lehelletem és ilyenkor akár 10percekig is mostam a fogam.

2011. máj. 10. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden etkezest egy csesze kamillateaval fejezzel be, mivel a kamilla konnyen felszivhato kalciumtartalma semlegesiti a felesleges gyomorsavat.

Etkezesi szokasodra figyelj oda, tehat most keruld a nehez eteleket.

Ha teheted, akkor fogyasszal ehgyomorra friss zoldseglet, s.repa+ zeller, 3/4 s.repa +1/4 zellerle. 2-3 dl.

Etkezes utan nagyon jo a friss papaya, az ananasz, mivel ez segiti a gyomor munkajat.

2011. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!