Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehetne kezdeni a fogaimmal?

Mit lehetne kezdeni a fogaimmal?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy felül a felső metszőfogaim rosszul helyezkednek el...nem egy vonalban van a többivel, mikor összezárom a fogaimat akkor a metszőfogaim túl lógnak az alsó fogaimon...nem tudom, hogy a fogszabályzó ezen, hogy tudna segíteni mivel szerintem fentebb nem hiszem, hogy tudná tolni vagy nem is tudom...

Privátban küldök képet ha kell.


2019. máj. 25. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:
A "felül" nem kell oda :D bocsi
2019. máj. 25. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Épp az a természetes, ha a felső metszők túllógnak az alsón 1-2 mm-t. (De sokkal többet azért ne lógjanak túl, az már mélyharapás...)


Szóval így néz ki egy tökéletes harapás:

[link]


Küldhetsz képet ha szeretnél.

2019. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a metszőfogaim teljesen fedik az alsókat... Akkor rosszabb a helyzet mint hittem
2019. máj. 25. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Tipikus mélyharapás. Fogszabályzással rendbe lehet hozni, de azt tudni kell hogy a fogszabályzás egy nagyon összetett kezelés. A kivehető és a rögzített készülékeknek is rengeteg fajtája van és akár sebészi beavatkozás/műtét is szóba jöhet. A szakorvos viszont csak a kezelési terv elkészítése után (röntgen képek, arc és szájfotók, mosolyvonal, lenyomatból gipszminta, szögszámítások, mérések...) tudja megmondani hogy a rengeteg kezelési forma közül az adott esetben melyiket tartja a legjobbnak.

Magyarul a legegyszerűbb, ha elmész egy fogszabályzós szakrendelésre. Ha még nem múltál el 18, a körzeti fogorvos ad beutalót és kedvezményesen megkapod a készüléket és az orvosi díjat sem kell kifizetni.

2019. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!