Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek egy ilyen foggal...

Szerintetek egy ilyen foggal mit tud kezdeni a fogorvos?

Figyelt kérdés

Egy ilyen (talán ennél is kisebb) lyuk van az elülső fogamon, de nem tudom, hogy elmenjek-e vele fogorvoshoz. Nem lesz vajon rosszabb, ha egy jó nagy lyukat fúr bele? Csak attól félek, hogy romlani fog az állapota.


[link]


2019. máj. 7. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a pici lyuk csak rosszabb lesz (nagyobb), ha nem kezelik.

Sajna magától nem gyógyul be.

Érdemes a fog problémákat idejében kezelni.

Vagy minimum megmutatni a fogorvosnak és megmondja mi a szitu.

2019. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A zománcon lévő lyuk alatt akár a teljes fog is ki lehet rohadva, és az is lehet, hogy alig van alatta rossz rész. Ezt még a fogorvos is csak akkor tudja, ha már megfúrta.

Mielőbb fogorvos.

2019. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen kis lyukam a jobb felső 2esen. Ahogy észrevettem, másnap már mentem is fogorvoshoz, pont azért mert elől van. Alig fúrt valamit, kb.fél percig, aztán betömte és kész.
2019. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennék én szívesen, csak a fogorvos akihez tartozok, látom magam előtt hogy jól elrontja mint egy másik fogam, magánorvos meg 15ezret elkér, amit nem nagyon tudok finanszírozni diákként:/ Nem tudom hova kéne menjek.
2019. máj. 7. 18:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, érzed a nyelveddel a tömés helyét?
2019. máj. 7. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

#4 Kérlek,spórold össze ezt a pénzt!Ha havonta félreraksz egy borítékba egy ezrest sikerülni fog!Most ez hülyén hangzik de ez 3 füles nagy papírzacskó amibe belefér kényelmesen 10-15kg újságpapír 30Ft/Kg valahol.Ezt hetente összegyűjtöd 1-2óra alatt max.

Ez egy olcsó magánorvos.Ne hagyd kihúzatni.Nekem csonkig törtek és a magánorvos a mostani röntgen alapján gyökérkezelés nélkül rakta fel a koronákat.Nekem milliókba fog fájni évek alatt ha nem akarok kivehetőt.Nekem is kihúzták a gyönyörű alsó nagy 6os rágómat mert kiesett kétszer a tömés 11-12éves lehettem.83-84ben.Ez a körzeti gyerekfogorvos volt.

Anyumnak régi budai fogklinikán 62-65ben felrakott egy technikusi koronát a felső 2 re egy tanuló egy prof jelenlétében és 98ig jó volt neki!

2019. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem vészes az anyagi hátterem, de igen, sokat számít hogy milyen fogorvos csinálja, már csak az a kérdés honnan tudjam, hogy ki az igazi szakértő. Mielőbb megcsináltatom az biztos.
2019. máj. 7. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Nem, egyáltalán nem érzem.
2019. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. válaszíró vagyok.

Az első fogorvosom amiből nem kértem tovább, az mindig csak furt/tömött, jó ha félévig megmaradt a tömés.

Ami alapból érdes volt,nyelvel érezhető szintkülönbség, fehérebb mint a fog, tehát világított a tömés a fogak között, nagyon nem volt esztétikus.


A jelenlegi magánfogorvos, gyakorlatilag úgy összecsiszolja a tömést a foggal, hogy nem érezni a különbséget, valamint színét is a fog árnyalatához illeszti, ránézésre is csak nagy odafigyeléssel tudnák megmondani, hogy tömés van bene. (érzéstelenítővel együtt kb 30eur).


Keresd a fogorvosoknál a referenciákat, legtöbb magánorvosnak van saját weboldala is, amiben leírja mit mivel csinál.

Érdemes rászánni az időt és megtalálni a megfelelőt.

Ha mondasz környezetet, hol keresgélsz, biztosan ajánlanak az emberek jót.

2019. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Álom egy ilyen fogorvos. Csoportokba kérdezősködtem, hogy kit ajánlanak a környéken, utána is néztem a dokinak akit a 85% ajánlott, de mint említettem, 15000ft egy tömés, 4 ezer pedig csak a konzultáció és ami azt illeti, több fogamra is ráférne a kezelés, szóval nem tudom hogy tudnám finanszírozni. Ha viszont egy olcsóbb, idegen orvoshoz megyek fenn áll a kockázat, hogy úgy elrontja, hogy rosszabb lesz mint volt.
2019. máj. 9. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!