Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek az ápolatlannak...

Szerintetek az ápolatlannak tűnő (sárgás, rothadó) fogak mennyire vezethetőek vissza valóban rossz szájhihiénére?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy sráccal, akinek nagyon esztétikátlan, rothadó fogsora van sajnos.

Nagyon kedves, & rendes, viszont nekem így elképesztően taszító.


Hallottam olyanról, hogy bizonyos betegségek során az ásványi anyagok nem épülnek be a csontokba, ez is eredményezhez rossz fogakat. Ugyanakkor legtöbben azt feltételezzük, hogy a kifejezetten sárgás, rohadó fogak 80%-ban nem megfelelő étkezés-fogápolás következményei.


Van olyan, aki esetleg ismer olyan eseteket, amikor nem elmulasztott ápolás miatt válnak csúnyává a fogak? Mert biztosan előfordul olyan is, hogy az illető nem tehet róla...



2019. máj. 26. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Én 29 éves lány vagyok. Járok fogorvoshoz, napi 2x mosok fogat, fogselymet használok minden nap, plusz szájvizet. Sajnos nem teljesen, de sárgásak a fogaim, ami miatt elmentem fogorvoshoz fogfehérítésre, aki nem javasolta a fehérítést,mert ő szerinte annyira vékony a zománc réteg a fogaimon, hogy ha ő fehérítené, hamar lyukadnának, hamar tönkre mennének. Azt javasolta, inkább barátkozzak meg ezzel a színnel. Nem tudok mit csinálni. Nem rohad egyik fogam se, mindegyik fogam, még a bölcsesség fogaim is megvannak. Szüleimnek rossz a fogazata, öröklődés ide vagy oda, ez van sajnos.
2019. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Látom nagyon nincsenek itt tisztában az emberek a dolgokkal... Ezt leginkább ásványhiány okozza. Kicsit olvagassatok meg keresgéljetek neten
2019. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Komolyan mondom ez a bullshit egyszerűen amit látok oylan szinten felb*szott, hogy lehet örökké felhagyok a gyakori kérdések olvasásával.
2019. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


5. válaszadónak kitartást, és szép eredményeket!


8-as: Nagyon hasznos volt a részletes szemléletmegosztás, és információ, köszönöm! Esetleg fogszakorvossal van dolgunk? :))


9-es: Az ilyen példák érdekeltek leginkább , illetve amit 5-ös is említett. A sárgás fogak is természetesek, ha nem szuvasak, vagy teljesen romlottak. :)


A következtetés az lett végül, hogy valószínűleg az illetőt nem érdekli a fogsora, annak ellenére, hogy tudna változtatni. :S

Pedig hány olyan történet van, hogy "Minden egy mosollyal kezdődött..." ... :)(:



Az én szüleimnek nagyon rossz fogai voltak (ma már sajnos nem sok saját foguk van), az életmódjuk következtében (esti fogmosás elmulasztása, édességek stb). Nekem is rengeteg édességet adtak kicsi koromtól.

Viszont általános iskolában nagyon érdekelt a kémia, akkor sokféle tanulmány kapcsán jöttem rá, mennyire értékesek a fogaink stb., azóta minden nap használok fogselymet, ha étkezés után nem tudok fogat mosni, akkor cukormentes rágógumit stb.

Szóval míg kiskoromban senki nem mutatta meg a helyes fog- és szájápolás módszereit (így nem volt annyira szép a fogsorom), ma már a maradandó fogaim nagyon szépek, és fehérek mindenféle klinikai vagy otthoni fehérítés nélkül is (mondjuk speciális étrendet is követek). Pedig sok gyógynövény teát iszom, mégis szépek maradnak.

Azt gondolom, ha van is alapja (mert szerintem van) a genetikai oldalnak (gyengébb fogágyak, fogállomány stb), akkor is a helyes táplálkozással, tisztálkodással elkerülhető a fogromlás.


Kivétel persze mindig akad minden megközelítésből. :))


Van olyan ismerősöm, aki kávén és nikotinon él, mégis blend-a-med reklám fogsora van.


A másik oldalról pedig ahogy itt is írták, valakinek a fő csontszövetalkotó ásványok rossz beépülése, vagy kioldódása okozhat gyors fogromlást megfelelő hihiénia ellenére is. Természetesen az ő példájuk érthető, és ha ezzel együtt foglalkoznak a tisztálkodással, így is lehet tökéletes a mosolyuk.

2019. máj. 27. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!