Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elektromos fogkefétől íny...

Elektromos fogkefétől íny vérzés? Lehet az elektromos fogkefét helytelenül használni?

Figyelt kérdés
Nem nyomtam rá az ínyre, fogakra egy fog felett nagyon elkezdett vérezni,annál a fogamnál az ínyemen mintha lenne kis tasakocska,a többi fogamnál jó volt vele mosni itt sem éreztem fájdalmat, csak azt láttam eléggé vérzik.

2019. máj. 31. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Ha csak megsértetted, az pontszerűen vérzett volna, szinte fel sem tűnik. Ha nagyon elkezdett vérezni (ésmég tasakra is gondolsz), akkor ott bizony gyulladás van! Tessék nagyon alaposan mosni (ne foglalkozz vele, hogy vérzik), a környékét mindennap kifogselymezni! Ha tasak van, akkor azt mindig tisztán kell tartani, hogy ne progrediáljon tovább a folyamat (csontpusztulás, hosszú távon fogkilazulás fogelvesztés).
2019. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De, igenis lehet az elektromos fogkefét rosszul használni. Az egyik hiba, hogy úgy mozgatják, mintha kézi fogkefe lenne (még rosszabb, ha a kézi technika is hibás) és húzogatják a fogakon. Hogy tiszta legyen a kép: a kézi fogkefét maximum egyszerre csak 2-3 fogon mozgatjuk körkörösen vagy az ínytől a korona felé sepregetve. A vízszintesen való sikálás és az íny felé söprögetés egyrészt nem elég hatékony, másrészt így csak az íny alá toljuk a lepedéket és tasak alakul ki. Az elektromossal mindig csak egy fogat mosunk egyszerre, 2 másodpercig rajtahagyjuk és csak maximum annyit mozdítjuk el, hogy az egész fogfelszínt érintse (minden fogfelszínen külön végig kell menni). Ha elkezdjük úgy mozgatni, mint a kézit, akkor ugyanúgy betolódhat a lepedék az íny alá.

A másik hiba, ami az elektromos használatakor előfordulhat, ha nem rakjuk oda a fognyaki részhez (vagyis az ínyhez). A lepedéktől az íny begyullad, érzékeny lesz és akarva-akaratlanul még kevésbé rakjuk oda a fogkefét, még több lepedék rakódik le... és kész is az ördögi kör. Sokszor kombinálódik a dolog az említett előző hibával.

A fogkefét igenis rá kell nyomni a fogra és az ínyre is! Persze nem teljes erőből, de simogatással nem jön le a lepedék. Igaz, hogy az elektromos fogkefékben van túlnyomás érzékelő, de ez nem azért van, hogy messze kerüljük el a jelzését. A jó nyomás az, amikor még éppen hogy csak nem jelez a gép.

Egyébként, hogy félre ne értsd: nincs nekem semmi bajom az elektromossal, nekem is az van. Pofon egyszerű használni, nem fárad el az ember keze, sokkal hatékonyabb, a fogközökbe is jobban bemegy. Csak meg kell tanulni ezt is jól használni. Segíthet, ha kipróbálsz egy plakkfestő tablettát (gyógyszertárban kapni): fogat mosol ahogy szoktál, elrágsz egy tablettát (ne nyeld le!), körbenyalod a fogaidat és szépen megfesti hogy hol maradt ott lepedék (a leghalványabb szín is lepedéket jelez), aztán újra fogat mosol.

A tasakot meg mutasd meg fogorvosnak.

2019. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!