Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S. Félek, hogy fogszabál...

S. O. S. Félek, hogy fogszabályzó levétele után visszaállnak a fogaim. Ez az átlátszó, műanyag sín tényleg meg tudja tartani a fogaimat?

Figyelt kérdés

A retenciós készülékre gondolok, amit a fogszabályzó levétele után adtak, és 4 hétig kell viselni éjjel-nappal, aztán csak éjjel, és utána kapom meg a belső drótot.


Nekem úgy tűnik, ez a retenciós cucc nagyon hajlékony, és mintha nem a fogaim illeszkednének hozzá, hanem ő a fogaimhoz.

Mi értelme van, és miért nem teszik fel egyből a belső drótot?



2019. jún. 19. 11:04
 1/5 anonim válasza:
100%
Én kaptam egy éjjelit a levétel után,csak este kell viselni,de nem tudom,hogy még meddig
2019. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a belső drót le lett szedve mert a felső fogam mögül leesett és lenyeltem....ezutàn màr nem mertem fent hagyni az alsót sem. Retenciós készüléket fél évig hordtam éjjel. Több éve ennek, nem àlltak vissza a fogaim.
2019. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársamnak is ilyen müanyag cucca van, nem alltak vissza a fogai
2019. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Köszi a választ! Annyit még elárulsz hogy:

Mennyi ideje hordja kb a retenciós cuccot?

Használ mellé éjszakait vagy nem?


#2 Őszintén attól nem félek hogy leesik majd, mert Bécsben csinálják és eddig soha semmi nem esett le sőt fel sem sértette nagyon a számat maga a fogszabi. És a kezelés sem fájt egyáltalán.

2019. jún. 19. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt retenációs és nem állt vissza. Akkora erők azért nem mozognak a szájban, a lényeg az, hogy viselni kell.

Hogy miért nem teszik fel egyből a belső drótot, az jó kérdés, nekem anno feltették azonnal.

2019. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!