Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mit szól a fogorvo...

Szerintetek mit szól a fogorvos, ha megkeresem?

Figyelt kérdés

Van egy nagy problémám: 23 éves vagyok, és már nagyon rossz állapotban vannak a fogaim. Elhanyagoltam őket. És most iszom a levét. Légyszi, ne sértő válaszokat írjatok. "Miért nem mentél el hamarabb?" "Miért hanyagoltad el a fogaidat te trehány igénytelen kis ....?"

Igen, tudom hogy elhanyagoltam de most már változtatni szeretnék a dolgon. Sajnos rájöttem, hogy tovább nem halaszthatom. Alig van már ép fogam. Kb 4-et ki kell húzni, és alig van olyan, ami ne lenne lyukas. Még a metszőfogaim is lyukasak. (Két oldalról vékonyodnak)

Sajnos az egyik metszőfogam be is durrant, még szerencse, hogy nem fáj. Fel is van dagadva az arcom. (Előtte 2-3 napig "lüktetett").

Szóval igen, eszembe juthatott volna hamarabb is. A gond az, hogy nem igen van pénzem fogászati kezelésekre. Persze a tömés meg a húzás ingyenes, de hálapénzt szinte kötelező az orvosnak adni. Nekem meg sajna arra se nagyon telik. Egy 10-est talán össze tudnék kaparni. Vannak fogaim, amik le is vannak törve. Szerencsére csak egy van elől, az egyik metszőfogam melletti fog. Erre az egyetlen egyre van mentségem, ez ugyan is baleset miatt történt. (Elütottek autóval, csoda, hogy nem az összes tört le elől; a balesetben én voltam a hibás, így egyik biztosító se fizetett volna)

Amik meg elől lyukasak, azokat csak esztétikai töméssel lehet tömni, az meg nem tudom, hogy ingyen van-e. (Ingyen van az is?)

A bedurrant fogat meg lehet még menteni? Sajnos ez is elől van, az egyik metszőfog. Ha ezt kihúzzák, fog nélkül nem akarok maradni elől (ha hátul hiányzik 4-5 az nem zavarna annyira) az implantátum meg 120-150 ezer. Ha egy 10-est alig bírnék összekaparni, nem hogy ennyit. Igen, még egyszer írom, hogy tudom, hogy az én hibám.

Szerintetek mit szól a körzeti fogorvos, ha beállítok hozzá? Le fog cseszni? (Jogosan cseszne le mondjuk) ennyi húzást meg tömést megcsinál egyszerre? És ha igen, elég szerintetek egy 10-es hálapénznek?

Már vagy 10 éve el kellett volna mennem. Akkor még gyerek voltam, rettegtem a fogorvosoktól, mindig azon aggódtam, hogy mennyire fog fájni. Persze tudom, hogy ez nem mentség.



2019. júl. 5. 21:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha kell gyökérkezelni, az is ingyen van?

Ezek mennyire fájnak? (Gyökérkezelés, húzás, tömés, stb. Sajnos még a mai napig gyáva kukac vagyok és még mindig félek a fájdalomtól, de tudom, hogy ha nem megyek el, akkor a késöbbiekben még jobban fog fájni. Nem feltétlenül fizikailag, sokkal inkább lelkileg, ha egy fogam se lesz elől)

Ilyenek, hogy fogkő eltávolítás, meg fehérítés azok gondolom nem ingyenesek. Azok mennyibe kerülnek egy körzeti orvosnál?

2019. júl. 5. 21:37
 2/10 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha elmész egy állapotfelmérésre, ott megcsinálják a kezelési tervet, és legalább látod, hogy mennyibe fog kerülni. Ne diagnosztizáld magad.
2019. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gyökérkezelés is ingyenes. mindez a SAJÁT körzetes orvosodnál.

az ár városfüggő, egyáltalán nem kell hálapénzt adni ezért. Kap érte pénzt, csak nem tőled.

De hallottam oylat is, aki saját körzetét látja el pénzért...ezek az ingyenes dolgok nála pénzbe kerülnek, gondolom, nem tisztán...

2019. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó sok kérdésed van.Itt megtalálod,hogy mi ingyenes.

[link]

Lecseszni nemigen fog,látott már rosszabbat is.

Egyszerre nem csinál meg mindent,vissza kellesz menned párszor. A gyulladt fogad nem tudom menthető-e,majd a doki eldönti. 10.000 túl sok,én max. 2000 Ft-t adnék/alkalom.(Fogorvosnak még sosem adtam.)

Fájni nem fog,adnak érzéstelenítőt.

2019. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ápolni, mosni szoktad rendszeresen?

Esetleg képet tudsz felrakni vagy küldeni?

Sok függ az állapottól, lehet hogy sokba csak 1 kis tömés kell, az gyorsan megvan és nem túl fájdalmas, a gyökérkezelés vagy az ínyig tört fogak kihúzása már problémásabb.

2019. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb 3-4 hónapja rendszeresen mosom, előtte nem. Gondoltam ne rohadjon még tovább, bár megállítani nem lehet már a folyamatot, csak lassítani. Hát, talán holnap küldhetek képet pm-ben.
2019. júl. 5. 22:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mondta dokinéni,moshatom akárhogy parodontózist örököltem.Kiskoromban imádtam a Gabi fogkrémet azzal keltem feküdtem.20évesen fogínyvérzés.27évesen 3-5,4,2 tagú híd és egy korona.Mostani áron 600ezer lenne.7év alatt mind alágócosodott.Most 46évesen tudtam meg egy dokinénitől digi röntgenen megállapította hogy gyökértömés sem volt a csapos fogamban amiből kimozgott a pótlás!Anyumék ismerőse nem akartam neki menni.Csonkig töredeztek.sokat kihúztak.Cirkon implantátumokra,peek abutmentre,cad cam PMMA koronákra később gradia esetleg biohpp koronára gyűjtök.300ezernél járok.Kell vagy 2-4millió forint majd 5-10év alatt.Megbántam hogy kiskoromtól nem erre tettem félre!Magánba!Mindent csak húztak államiba.Sajnos a dokinénim most ment szülni mire összegyűjtöttem hogy megmentse az 5csonkom amíg összegyűjtöm a csontpótló műtétekre a pénzt.Nem szeretnék titánt a számban egy grammot sem,meg "biofémet".
2019. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóval kérlek spóroljál.Budapesten az egyik kerületben olyan 16ezer egy olcsó korona.ha van tb-d a gyökérkezelés része ingyen van.Nekem csonkig van törve.Sajnos elküldenek húzassam ki.maszek elkezdte felépíteni de elfogyott a pénzem és elküldött félbehagyottan és át is ment egy másik dentalba.Kérdezd meg segít e ha adnál e egy kis pluszt.Ha kihúzzák elfogy a csont az arcodból amibe implantálhatnának.Így jártam én felül az egyik oldalon a 4.től hátrafele homorúan lefogyott a csont.Sajnos kivehető alatt sorvad a csont.Az implantátumon rögzített kivehető alatt is sorvad.Csak amelyik implant meg van terhelve az ingerli a csontot hogy ne épüljön le.Spórolj!Muszáj!Rakj félre.Keress egy jó magánorvost hogy mentse meg.
2019. júl. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja valami évenkénti két alkalom jár fogkőleszedés.Nekem egy körzetes sem csinálta meg vagy szólt volna róla.Magánba aki nem akarta megmenteni a fogaim a maradék fogaimon fogkőleszedés: 10ezerért 3-4percig polírozta és kész,hazaküldött hogy spóroljam össze a pénzt.
2019. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember vagy, miért cseszne le? Tudod te is, hogy rosszak, most vállalnod kell a következményeket.

Lehet, hogy egy évnél tovább is el fog tartani a kármentés. Ami szét van rohadva, ami roncs, azt biztosan kihúzzák. De igaza van az előttem szólóknak: ne diagnosztizáld magad. Menj el állapotfelmérésre, hogy lásd te is, mi a teendő. Maga a kezelés nem fog fájni, érzéstelenítésben csinálják, utána viszont jó néhány napig kellemetlen lesz, kapkodni fogod a fájdalomcsillapítókat befelé. De a rossz fogak miatt sokkal nagyobb bajod is lehet. Minél előbb lépsz, annál jobb.

2019. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!