Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vészesen romlanak a fogaim,...

Vészesen romlanak a fogaim, de miért?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 1 fogam már hiányzik, 3 gyökér kezelt és ezek voltak felépítve is. Most egy újabb fogam lyukad ki, pedig rendszeresen mosok fogat, és újabban használok szájvizet. Kerülöm az édességet, kávét, cigit, cola-t és mégis egyre rosszabb a helyzet, valszeg örököltem a rossz genetikát, de mit tehetnék hogy lassítsam a folyamatot, mert állandóan fogorvoshoz futkozok.

2019. júl. 13. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A szuvasodásért felelős baktériumok táplálkozás közben savat termelnek – és ez a sav roncsolja szét a fogzománcot, amelyből fontos anyagok oldódnak ki. A sérült fogzománc ezután már nem képes megvédeni a fog belsejét. A szénhidrátokkal táplálkozó baktériumok így „bevonulnak” a fogba, és áldatlan - savat termelő - tevékenységüket ott folytatják. A fog tovább károsodik, a ciklus bezárult.
2019. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem teljesen. szedj ca d3 k vitamin étrendkiegészitőt ez egy tabletta

jó eséllyel ca hiány miatt savasodik el a fogad és romlik ennyire.

2019. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
esetleg a fogorvosod ha megkérdeznéd?
2019. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez genetika...

Én napjában 1* mosok fogat esténként, bevallom, néha elfelejtem és nem mosok akkor sem, de heti 5* átlagosan mosok fogat.

41 éves vagyok, 1 tömött fogam van, 1 bölcsességet ki kellett húzni, és 30 ép fogam van...

Feleségem 35 éves, mindig mosta reggel délben este, fogselyem, szájvíz... 6db eredeti foga van, a többi implant.

2019. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja es sok kólát iszom, sok cukrot eszem, legalább 100gramm edességet letolok naponta... Mégis épek a fogaim. A súlyommal már több bajom van :)
2019. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor valszeg genetika, köszönöm a gyors válaszokat. :)
2019. júl. 14. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem érzed savas ízt a szádban? Az rontja a zománcot és fogszuvasodáshoz vezet...

Hányszor mosol fogat? max 3 kell, nem szabad többször, mert az is rontja a zománcot.

Mikor mosol? Étkezés után félórával? Fogmosás után se egyél kb fél óráig

2019. júl. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Este szoktam lefekvés előtt vagy munka előtt ha délutános vagy éjszakás vagyok. Kaja után most megpróbálok rágni Orbitot hát ha segít a savasságon. Naponta amúgy 1x szoktqm mert ahogy írtad a túl sok se jó. Van hogy 1-2x kimarad egy nap de átlagba naponta 1x mosok fogat.
2019. júl. 15. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!