Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A cumi használata ( felnőttekn...

A cumi használata ( felnőtteknek is gyártanak már ) árthat a fogaknak? Tudom, nem szokványos de ez a mániám, asperger szindrómás fiú vagyok.

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne mártsd cukorba vagy édes valamibe, h ne szuvasodjon a fogad. Ha már felnőtt fogaid vannak nem valószínű hogy eltorzítja a fogsorod se. Időnként cseréld mert nehezen tisztítható. Ennyi.
2019. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első! Józan paraszti ésszel végig gondolva: ha létezik felnőtt fogszabályozás, olyan szinten, hogy akár 50 éves embernek is csinálnak, akkor mit gondolsz, egy cumi hosszú távon ugyanilyen alapon nem képes eltorzítani a fogívet? Dehogynem! Hogyne lenne ártalmas! Se gyereknek, se felnőtteknek nem ajánlott, felnőttkorban ugyanúgy kialakulhat a nyitottharapás, ha annyira be lennének betonozva oda a fogak, akkor nem lehetne már fogszabályozni sem.


Kérdező: Asperger ide vagy oda, azért túlzásnak érzem, hogy cumizz, mint egy csecsemő... ha annyira értelmes vagy, hogy kiírj egy ilyen kérdést, akkor mennie kéne annak is, hogy nem cumizol. Tessék pszichológust felkeresni ez ügyben, mert nem mentség az Asperger.

2019. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második, tulképp igazad van, de nem gondoltam bele h mennyit cumizik! Maxtiz husz percre gondoltam. Neked van igazad.
2019. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!