Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyelvpiercingre joghurt...

Nyelvpiercingre joghurt mennyire fog ártani?

Figyelt kérdés
Nyelvpiercingem van már 2 napja és véletlenül ettem egy kis joghurtot de nagyon alaposan kitakaritottam a szám fogatmostam oblogettem és lefujtam tantumverdevel, szerintetek nagyon nagy baj lehet belőle?

2019. júl. 23. 07:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően azért nem ajánlják/tiltják, mert a tejek és tejkészítményekben laktóz és tejzsír van. A laktóz még elhanyagolható lenne a tejzsír nem. A tejben lévő zsírok megtapadnak szinte bármilyen felületen és bennük jól oldódik számos tápanyag, illetve jól beleragad minden más. Ez a zsír a nyelven megtapadva, ahol amúgy is iszonyat sok baktérium él, egy rendkívül jó táptalajt képez a bacik számára, amiben elszaporodnak. A felszaporodott baktériumtömeg könnyen utat talál a nyelvpiercing szára mentén a nyelvbe, ahol gyulladást okozhat.

Így, hogy már megtörtént, főleg, hogy utána alaposan tisztítottad is a szád, valószínűleg nem lesz baj, de azért továbbra legalább 2 hétig hanyagold. A nyelv lassan duzzad meg és utána még lassabban fog leapadni a duzzadás, de az normális. Ápold, kezeld rendesen és nagyjából 2-4 hét alatt meggyógyul.

2019. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!