Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hozzászokhat a szervezetem a...

Hozzászokhat a szervezetem a fájdalomcsillapítókhoz úgy hogy utána nem használnak?

Figyelt kérdés

Mindig is szedtem fájdalomcsillapítókat de általában csak algopirint és algoflexet. 13-16 éves korom közt ittam flector port havi 1x a menstruációs görcseim miatt. A nyár közepén kiesett egy tömés a fogamból és rettenetesen fájt, de a fogorvosom szabadságon volt így 1 héten keresztül naponta ittam a flectorport és a cataflam V-t. Most mandula gyulladásom van, lázam, megfázásos tüneteim és amíg nem jutottam el az orvoshoz (3 nap) algopirint szedtem napi 2-3x, illetve már annyira fájt a torkom hogy 1x ittam flector port de nem éreztem a hatásukat.

Lehet olyan hogy ennyitől hozzászokik annyira a szervezetem a fájdalomcsillapítóhoz hogy ne hasson? Vagy a flector eltudja nyomni az algopirin hatását, hogy már gyengébb fájdalmakra sem hat az algopirin, algoflex mert hozzászokott a szervezetem az erősebbhez?

Ha ez történt, le lehet valahogy szoktatni róla a szervezetem?

(Hogy pl. egy fejfájához ne kelljen felctort bevennem csak egy gyenge algoflexet? - ilyen még nem történt meg velem, csak feltételesen kérdezem)



2019. szept. 16. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Az van, hogy gyógyszerfüggő vagy, és igen, hozzászokott a szervezeted a gyógyszerekhez, azért nem hatnak. Pszichiátrián kezelik ezt. " Mindig is szedtem fájdalomcsillapítókat." Ez elég nagy baj.
2019. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!