Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha biciklivel belemegyek egy...

Ha biciklivel belemegyek egy hányásfoltba az utcán és utána lezárom úgy, hogy hozzáérek a kerékhez, elkaphatom a hányás okozóját (ha betegség volt)?

Figyelt kérdés
Utálok hétfőn biciklizni a városban, mert csomó viszonylag friss hányásfolt van a járdákon, némelyikből még az is látszik, hogy mi volt az étel... Undorító a gondolat, hogy utána (ahol nincs normális biciklitároló, csak olyan, ahova a kereket lehet kötni) amikor lezárom a biciklit hozzáérek ahhoz a gumihoz és bemegyek ételt vásárolni olyan kézzel... Fúj.
2019. szept. 17. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A hányásban tenyésző kórokiknak többnyire az emésztőrendszeredbe kell kerülniük ahhoz, hogy bármit elkaphass. Tehát ha nem eszed meg más rókáját, akkor nagyon elenyésző rá az esély.
2019. szept. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak óhatatlanul is hozzáérhetek ahhoz az ételhez, amit később megeszem... Ha a bicikli kerekéhez ért a materiál. Brrr.
2019. szept. 17. 01:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Moss alaposan kezet utána, ha nincs rajtad kerékpáros kesztyű, és akkor 100% hogy semmit nem kapsz majd el.

Amúgyse hiszem, hogy az utcai hányások mind beteg emberektől vannak. Sokkal valószínűbb, hogy a csávókám kicsit felöntött a garatra, és a gyomra az adott pontig volt képes tolerálni az ipari mennyiségű szeszt.

2019. szept. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahogy hazaérek, az szokott lenni az első dolgom, hogy megmosom a kezem, de a legtöbb boltban sajnos nincs rá lehetőségem. :(

Így a hétfői hányásokról én is így gondolom, hogy péntek-szombat este születtek és nem takarította el őket senki, inkább csak nagy általánosságban kérdeztem.

2019. szept. 17. 01:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenyalogatod a kezed akkor biztos elkapsz valamit... XD


Viccet félretéve kézfertőtlenítőt használj és akkor nem lesz gond, nálam is mindig van bkv-ás után is mindig használom vagy ha úgy érzem, hogy kell/ki tudja milyen sz*aroskezű kapaszkodott ott vagy fikás ujjal jelzett előttem/ nagyon undorító igénytelen emberek vannak..

2019. szept. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, biciklizni kerékpárúton kell vagy az úttesten, nem pedig járdán.
2019. szept. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy létezik a világon osztott kerékpárút is. Ráadásul nem sok minden zárja ki azt sem, hogy valaki a bicikliútra hányjon. Köszönöm az értékes hozzászólást.
2019. szept. 17. 02:02
 8/12 anonim válasza:
89%
tényleg undorító :D de előzd meg! kesztyű és kézfertőtlenítő!ilyen egyszerű : )
2019. szept. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért szerintem fura lenne nyáron kesztyűben biciklizni. :\ Kézfertőtlenítő jó ötlet, bár még soha nem használtam. Ezt gondolom el kell oszlatni a kézen, és utána elpárolog?
2019. szept. 17. 03:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, kis tubusban van és alkoholos...nyomsz egy kicsit a kezedre és mintha kezét mosnál 'átdörzsölöd' és ennyi
2019. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!