Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen fertőzéseket lehet...

Milyen fertőzéseket lehet összeszedni egy emberekkel teli medencében? És a Balatonban?

Figyelt kérdés

Gyerekként még önfeledten pancsoltam a medencékben - boldog tudatlanságban és semmitől nem tartva -, de felnőttként sokszor elfog a félelem, undor (és ezért távol is tartom magam az ilyen társasági élettől), hogy végül is egy nagy kádban ülök vadidegen emberekkel, akiknek ki tudja, hogy milyen gombás lába, körme, hüvelye, fertőzéses bőre és minden, ami leázik róluk, kijön belőlük szépen ott úszkál körülöttem és megfertőzhet - ez a kérdés, aggodalom másokban is fel szokott merülni?


Milyen bacikat lehet így összeszedni?


Tapasztalatok?


És melyik a "jobb", kevésbé baciveszélyes közeg: a strandmedence vagy a Balaton?


Vizsgálta/összehasonlította ezt már valaki?



2019. okt. 25. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A fürdőkben a vizet cserélik és klórozzák, a szabadtéri kijelölt fürdőhelyeken pedig ellenőrzik rendszeresen a vízminőséget. Ettől függetlenül természetesen bármit el lehet kapni bárhol, ha épp gyengébb az immunredszered.
2019. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha papucs nélkül mész be a mosdóba ott inkább össze tudsz szedni egy gombás fertőzést, mint a medencében.
2019. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Miért, a gombák nem tudnak úszni? :)
2019. okt. 25. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sose kaptam el semmit se Balatonban, se strandon.
2019. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Akkor ne fogj meg egy kilincset se mert kitudja milyen emberek fogták meg. Nehogy e miatt ne szórakozz már😂😂

Gyakorlatilag akkor az utcára se menj ki mert mennek az autók és szennyezik a környezetet.

Strandokon folyamatosan tisztítják a vizet. Meg ugye ha bele mész egy medencébe onnan is folyik ki egyfolytába a víz és alulról folyik bele a tiszta. Ha ennyire félsz akkor meg élö vízbe ne menj nem muszály. 💁 De ugyan ez van a Tengernél is mondjuk a Balatonnál is a vízben élö állatok ürítenek a vízbe még sincs semmi baj. 💁

2019. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rózsahámlást kaptam már el a velencei tóból, hónapokig tiszta folt voltam...
2019. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gombát azért kapsz el a nyílt vízben kevés eséllyel, mert az nem a gombának valo közeg. Azok a nedves, fülledt, ritkán tisztított, állott területeket kedvelik. Fertőtlenítős, mozgásban lévő vízterületeken nem hinném, hogy meg tud telepedni, tehát veszélyesebb, ha az uszodai zuhanytálcára állsz rá.


Velencei tó...Na. az sajnos egy koszfészek lett az utóbbi években.

2019. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a 6-osnak külön is - ilyen tapasztalatokra voltam kíváncsi.


Ezek szerint nyílt vízhez is szerencse kell....

2019. okt. 26. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!