Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lábgombával kapcsolatban...

Lábgombával kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet elkapni? Hámsejttel vagy pl egy cipőbe beleizzadni amiben előtte egy gombás láb volt.

Mennyi idő alatt irtható ki teljesen és hogyan?

Hogy tudom megállapítani hogy lábgombás e a lábam? Vannak jelei, foltok, tünetek? Ha egy kádban fürödtem mezítláb amiben azelőtt egy lábgombás akkor mennyi idő múlva észlelem a tüneteket?

Az a helyzet hogy Papám cukorbeteg és visszeres a lába, azt hiszem a körme gombás is. Utána fürödtem. Eddig egész életemben így volt és ezidáig fel sem tűnt hogy az lenne a lába. De akkor az enyém és a családom többi tagjának miért nem olyan? Papám szerint nem gombás csak úgy néz ki mert nem viszket neki és rossz a vérellátása. Most akkor mivan? Valaki segítsen.


2019. dec. 1. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, ha nem kaptad el eddig. Ha felázik a lábujjaidon a bőr, sérül a hámréteg, és könnyebb elkapni a fertőzést. Gondolom, eddig sikerült épen és szárazon tartani a bőrödet, és az immunrendszered is tökéletes. Ha a táplálkozásod is megfelelő, elkerülhető a gombás fertőzés. Egyébként sajnos elég gyakori. A fertőzes súlyosságának több fokozata lehet.
2019. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt olyan időszak amikor alig töröltek meg a lábam és szinte vizes maradt. Erre igazából nem nagyon figyeltem. Ezért gondolom azt hogy neki sem az mert ha az lenne akkor valószínűleg a miénk is. Bár nem tudom, ezért vagyok itt.
2019. dec. 1. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy gombásnak látszó köröm valószínűleg gombás is! A körömgomba nehezen kezelhető. Ha egyébként a nagypapa tisztán és szárazon tartja a lábát, lehet, hogy nem érzi a gomba tüneteit. A lábán lévő bőr kevésbé fertőzött, de a köröm alatt sajnos vígan elél a gomba, mert védett, zárt helyen van, ideális körülmények között. Lehet, hogy így kevésbé fertőz, mintha a bőre is láthatóan gombás lenne. De azért jó vigyázni, el lehet kapni a gombát! Ismerek egy embert, aki az apjától kapta el a körömgombát, valószínűleg a fürdőkádban. De csak az egyik lába lett olyan. Tehát sosem lehet tudni, hogy egy láb- vagy körömgomba tovább terjed-e a családtagokra, vagy nem. Az öccse nem kapta el. A körmöt sosem szabad túl rövidre vágni, mert sérül a köröm és a bőr közötti rész, és ott támad a gomba. A lábgomba pedig a lábujjak között kezdődik, viszket, hámlik. A bőr piros, a lehámlott bőr fehér.
2019. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát viszket a lábam néha de nem a lábujjak között,hanem a sarkam meg neha a talpam. 17 éve van így és senki nem kapta el. Nem tudom.
2019. dec. 2. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!